"Зоряний" каталог: астрономи створили список "живих" планет

Член наукової групи Корнеллського університету Ліза Кальтенеггер сказала, що каталог важливий, тому що всі, хто працює з даними, хочуть дізнатися, навколо яких зірок можуть бути знайдені аналоги Землі.

Група американських астрономів створила каталог зірок, на орбітах яких можуть перебувати населені планети.

Читайте такожсузір'я Водолія стала "лебединою піснею" телескопа "Кеплер": NASA опублікувало знімок

Про це повідомляється в журналі Astrophysical Journal Letters. У каталог фахівці внесли 1822 зірки, навколо яких за допомогою телескопа TESS можуть бути виявлені землеподібні екзопланети трохи крупніше Землі, отримують той же обсяг випромінювання від своїх зірок, що і Земля від Сонця, передає Realist.

Температури зірок, внесених в каталог, варіюються приблизно в межах 2427-4727 градусів за Цельсієм. Їх відбирали за яскравістю. Найближча з цих зірок знаходиться на відстані приблизно 6 світлових років від Землі.

Член наукової групи Корнеллського університету Ліза Кальтенеггер сказала, що каталог важливий, тому що всі, хто працює з даними, хочуть дізнатися, навколо яких зірок можуть бути знайдені аналоги Землі.

«Життя не може існувати у всіх можливих світах, але ми знаємо, що наш власний світ може її підтримувати, так що пошук землеподібних планет, безумовно, має сенс», - сказала Кальтенеггер.

Екзопланети - це планети, що обертаються навколо інших зірок. Як тільки виникли ідеї, що зірки нічного неба - далекі сонця, астрологи стали міркувати про можливість існування планет навколо них і життя на цих тілах.

Як повідомляв УНІАН, телескоп TESS був запущений NASA навесні 2018 року, а до повноцінної наукової роботи - пошуку екзопланет - приступив влітку. При пошуку екзопланет він використовує той же метод, що і космічний телескоп «Кеплер». Це метод транзитної фотометрії (відстежує зміни в яскравості зірки, які можуть бути пов'язані з проходженням планети перед її диском).

Очікується, що місія TESS, в ході якої телескоп планує вивчити понад 200 тис. зірок, триватиме два роки.