Магнітні бурі у вересні / фото geocenter.info

Два дні поспіль - 29 та 30 вересня очікуються магнітні бурі рівня G1, які, за прогнозами вчених, стануть найвідчутнішими за рік.

Читайте такожНайближчими днями Землю накриє сильна магнітна буряЦе випливає з прогнозу, який складають в лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, пише Обозреватель.

Магнітні бурі у вересні

Зазначається, що планетарний Індекс геомагнітної активності буде дорівнює в ці дні 5 балам за 9‑бальною шкалою, де 0 означає відсутність геомагнітних збурень, а 9 – екстремальний шторм.

Так, у вівторок, 29 вересня, магнітна буря почалася між 3 і 6 годинами ранку і заспокоїться після полудня. А у середу, 30 вересня, рання буря буде трохи коротше – близько 3 годин, але геомагнітний вплив почнеться ще до півночі, а вляжеться після полудня.

Наступна низка магнітних бур очікується в кінці жовтня 2020 року – 21, 22 і 23 числа. Вони також будуть досягати рівня G1.

Що таке магнітна буря

  • Геомагнітні бурі - це хвилювання магнітного поля Землі тривалістю від декількох годин до декількох діб, викликане надходженням в околиці нашої планети збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов'язаної з ними ударної хвилі.
  • Геомагнітні бурі є проявом посилення кільцевого струму Землі, який постійно існує в області радіаційних поясів Землі.
  • Це явище є одним із найважливіших елементів сонячно-земної фізики і її практичної частини, зазвичай позначається терміном «космічна погода».

Як уникнути наслідків

Людям, які погано переносять перепади тиску, в дні магнітних бур лікарі радять дотримуватися деяких правил:

гіпертонікам потрібно пити більше води та знизити вживання солі в цей період;

гіпотонікам - приймати  настоянки, які тонізують (наприклад, елеутерококу або лимонника).

Також необхідно добре висипатися, уникати підвищених навантажень, занять спортом, утомливих походів по магазинах або садових робіт.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram