Вчені переглянули денну норму вживання води \ фото ua.depositphotos.com

Вчені з Університету Абердіна, в Шотландії, з'ясували, що рекомендована норма дві літри води у день може бути надлишкова.

Шотландські вчені зазначають, що приблизно половину денної норми рідини людина приймає з їжею, тому пити так багато чистої води не обов'язково. Тепер, на основі масштабного дослідження, вони радять пити по 1,5-1,8 літри в день, повідомляє Бі-бі-сі.

Професор Джон Спікмен, один з авторів дослідження сказав: "Початкове вимірювання денної потреби в два літри це результат невеликої помилки. Вода, яку ми повинні пити - це різниця між загальною денною потребою і тим, що ми отримуємо з їжею".

Відео дня

Рідину, отриману з їжею, вимірювали, запитуючи людей, скільки вони їдять. Однак люди як правило говорять, що їдять менше, ніж в реальності, і тому в розрахунку помилка, а кількість води, яку потрібно пити, переоцінюється", - пояснив Спікмен.

Однак в новому дослідженні оборот води в людському тілі вдалося порахувати більш точно за допомогою технології, в якій застосовуються стабільні ізотопи.

У дослідженні взяли участь 5604 людини з 23 країн у віці від восьми днів до 96 років. Учасники в ході експерименту випивали склянку води, в якій деякі з молекул водню були замінені на стабільний ізотоп дейтерій. Дейтерій виробляється в тілі людини і абсолютно нешкідливий.

За швидкістю, з якою дейтерій виходив потім з організму учасників дослідження, заміряли швидкість обороту води в їх тілі. Ця швидкість у всіх людей різна, і тому точна денна норма води своя у кожної людини. Наприклад, вода в тілі швидше оновлюється у тих, хто живе в жаркому і вологому кліматі, у високогір'ї, а також у спортсменів, вагітних і годуючих жінок.

Найважливіший фактор, що визначає швидкість обороту води в тілі - це кількість енергії, що витрачається. Найвищий він у чоловіків у віці 20-35 років, за день з їх тіла виходить в середньому 4,2 літра води.

З віком цей обсяг падає і у чоловіків до 90 років опускається приблизно до 2,5 літрів.

У випадку з жінками у віці 20-40 років мова йде про 3,3 літра води в день, а до 90 років і у них денний обсяг рідини, яка виводиться з тіла, падає до 2,5 літрів.

Однак якщо ваш організм в день втрачає 4,2 літра води, це не означає, що вам потрібно випити таку ж кількість, зазначив професор Спікмен.

"Фактично пити треба буде 3,6 літра. Оскільки більшу частину необхідної нам води ми отримуємо просто під час їжі", - сказав він.

Головне, що показує це дослідження - те, що поширене уявлення про норму в вісім склянок води в день, напевно, для більшості людей в більшості ситуацій, завищене. "Наші дані не підтверджують можливості одного стандарту для всіх людей", - зазначає вчений.

За його словами, надмірне споживання води може бути і шкідливим. Але не стільки для здоров'я, скільки для екології.

"Чиста питна вода не безкоштовна", - зазначив Спікмен.

"Якщо люди в середньому будуть пити на літр більше, ніж їм потрібно, помножте це на 40 млн дорослих британців, і вийде, що ми без потреби випиваємо, а потім і випускаємо у вигляді сечі, то вийде 20 млн літрів. Це не проходить безслідно", - пояснив він.

Скільки потрібно випивати води за день

Заведено вважати, що, здоровій дорослій людині потрібно близько 35 мл води в день на кілограм маси тіла - відповідно до загальних рекомендацій наукових організацій. Для людини вагою 50 кг необхідно 1,7 л, 60 кг — 2,1 л, 70 кг — 2,4 л, 80 кг — 2,8 л води кожен день.

Вас також можуть зацікавити новини: