этот материал доступен на русском

Вчені з'ясували, як технологія 5G впливає на здоров'я людини

11:31, 09 липня 2020
Наука та IT
2867 0
Вплив 5G на здоров'я / фото: ua.depositphotos.com

Бездротова технологія п'ятого покоління або 5G, яка почала застосовуватися в усьому світі в 2019 році, дійсно впливає на здоров'я, але незначно.

Читайте такожПідводний Wi-Fi пройшов перші успішні випробуванняДо такого висновку прийшли американські дослідники після проведення експерименту з рибами. Виявилося, що випромінювання 5G має «скромний» вплив на слух.

Автори роботи провели дослідження з використанням ембріонів рибок даніо, модельного організму, часто використовуваного для виявлення взаємозв'язків між екологічними факторами і біологічними системами. У рибок даніо і людини є подібні процеси розвитку, і вони схожі на геномному рівні, що означає, що дослідження даніо можуть бути легко застосовані до людей.

У дослідженні вчені піддавали ембріони рибок даніо протягом двох днів радіочастотному випромінюванню 3,5 ГГц, частоті, зазвичай використовуваної стільниковими телефонами з підтримкою 5G.

Вони не виявили істотного впливу на смертність, на те, як утворюються ембріони або поведінкову відповідь ембріонів на світло. Вони знайшли скромний вплив випромінювання на тест, який вимірює реакцію ембріонів на раптовий звук. Природу цієї відмінності автори роботи будуть досліджувати окремо.

«Виходячи з нашого дослідження, ми не думаємо, що 5G-випромінювання настільки шкідливо. Це переважно доброякісна технологія», – заявив науковий співробітник, що працює в лабораторії Робін Тангей в штаті Орегон, Субхам Дасгупта.

Раніше УНІАН писав, що Британія вирішила відмовитися від обладнання Huawei в 5G мережах.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter