Примітивний сферичний організм складається з двох різних типів клітин / cell.com

Вчені виявили скам'янілість, можливо, найдавнішої багатоклітинної тварини віком мільярд років.

Скам'янілість, знайдена в шотландському нагір'ї, може бути відсутньою ланкою в еволюції життя на Землі, передає НВ із посиланням на журнал Current Biology.

На думку вчених, стародавня скам'янілість свідчить про існування двох різних типів клітин. Вона можливо належить стародавньому організмові, що знаходився між одноклітинними й багатоклітинними тваринами.

Таким чином, знахідка може виявитися найстарішою в своєму роді скам'янілістю. Це відкриття може допомогти пролити світло на те, як найпримітивніші форми життя перетворилися на багатоклітинні організми.

"Походження складних багатоклітинних і походження тварин вважаються двома найбільш важливими подіями в історії життя на Землі, наше відкриття проливає нове світло на обидва ці епізоди", - сказав палеобіолог Чарльз Веллман із Університету Шеффілда у Великій Британії.

Зокрема, знайдений примітивний сферичний організм складається з двох різних типів клітин, що стало першим кроком до складної багатоклітинної структури. Вважається, що ця скам'янілість є найбільш раннім відомим прикладом організму, який містить два різних типи клітин.

Скам'янілості розміром менше ніж 30 мікрометрів у діаметрі були виявлені на озері Лох-Торрідон. Новий організм, який назвали Bicellum brasieri, так добре зберігся в декількох скам'янілостях, що його структуру було чітко видно.

Читайте такожNewsweek: Людство може бути єдиною цивілізацією у Всесвіті

Це означає, що стародавня скам'янілість може стати важливою частиною еволюційної загадки Землі та допоможе зрозуміти не тільки перехід від одноклітинних організмів до складніших багатоклітинних тварин, але й походження певних рис, які є у складних тварин.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram