этот материал доступен на русском

Одеського активіста спіймали на контрабанді рекордної партії сигарет

19:56, 29 серпня 2018
Суспільство
5947 0
В Одеському порту правоохоронці запобігли спробі контрабанди сигарет / фото sfs.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба ГФСУ.

"Тютюнову продукцію (сигарети Marlboro) було виявлено під час митного контролю контейнеру з вантажем «туалетний папір», який одне із вітчизняних підприємств експортувало до Ізраїлю. Під час проведення митного огляду вантажу виявилось, що тільки перші чотири ряди 40-футового контейнеру займають коробки з туалетним папером. Далі – видніються лише сигарети. Орієнтовна кількість виявлених тютюнових виробів – від 500 до 600 тисяч пачок сигарет. За попередньою оцінкою, вартість партії вилучених сигарет може сягати 15-17 млн грн.», - повідомляє ДФСУ.

Як повідомило джерело на Одеській митниці, відправником і декларантом виступав ПП "ЛІБРА" з Чернівців, одержувачем - компанія Ramil Basairzade з Ізраїлю. А ось експедитором контрабандного товару є достатньо відома компанія ТОВ "Інтер Транс Лоджистік».  На сайті Європейської бізнес асоціації повідомляється, що засновником компанії є Віктор Берестенко.

Віктор Берестенко, якій очолює місцеву громадську раду при ДФС, неодноразово виступав  з викриттям контрабандних схем на Одеській митниці. Влітку цього року на основі інформації, яку надав «активіст Берестенко», у  німецькому виданні Süddeutsche Zeitung з'явилася інформація, нібито Україна втрачає на контрабанді біля 4,8 млрд. доларів щорічно, а Одеська митниця є однією з найбільш проблемних. В той же час, за інформацією ЗМІ, «активістська діяльність» Берестенка мала за мету лобіювання інтересів власного бізнесу. З 2017 року після зміни керівництва митниці він фактично втратив всі преференції. І шляхом «інформаційного тиску» намагався їх повернути. Це не перший випадок, коли компанію Берестенка. Це не перший випадок, коли компанії Берестенка ловлять на контрабанді. У квітні цього року прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган повідомила про схему сірого імпорту до України автомобілів Porsche з ОАЕ, до якою була причетна компанія «Інтер Транс Лоджистік».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter