этот материал доступен на русском

Апеляційний суд Амстердама сьогодні розгляне справу про "скіфське золото"

09:43, 11 березня 2019
Суспільство
1626 0
Участь у засіданні візьмуть представники Мін’юсту / фото УНІАН

Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, про це заявив глава відомства Павло Петренко.

Участь у засіданні візьмуть представники Мін’юсту.

Читайте такожСпівробітниць маріупольського музею засудили за передачу 52 картин в анексований Крим

За словами Петренка, 15 лютого Україна подала додаткові докази, серед яких – експертний висновок стосовно питань застосування Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року (далі - Конвенція ЮНЕСКО) професора Франческо Франчіоні та експертний висновок з питань міжнародного публічного права, які мають значення для розгляду справи, професора Ніко Шрейвера.

«Позиція держави Україна заснована, в першу чергу, на нормах міжнародного права, зокрема положення Конвенції ЮНЕСКО, та положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти. Музей, в оперативному управлінні якого знаходяться музейні предмети, що складають державну частину Музейного фонду України, не має права розпоряджатися цими музейними предметами», - наголосив міністр.

Петренко нагадав, що на території Королівства Нідерланди знаходяться понад 565 музейних предметів колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі» з Музейного фонду України. Здебільшого це археологічні знахідки. Страхова вартість колекції – 10 млн євро.

«Експонати, що утримуються Музеєм Алларда Пірсона на території Нідерландів, підлягають поверненню на територію України з подальшою передачею на зберігання до Національного музею історії України», - підкреслив глава Мін’юсту.

Як відомо, 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама оголосив рішення щодо необхідності повернути експонати Україні. Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно знаходяться на території Королівства Нідерланди. Суд наголосив, що музейні артефакти належать Україні, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter