этот материал доступен на русском

Сьогодні - 102 річниця створення першого українського парламенту

10:11, 17 березня 2019
Суспільство
683 0
102 роки тому у Києві проголосили утворення УЦР / uinp.gov.ua

Понад 100 років тому, 17 березня 1917 року, в Києві було утворено Українську Центральну Раду (УЦР) — перший в новітній історії представницький орган українського народу, а після проголошення УНР – перший парламент.

Читайте також«Перші кіборги»: в Україні сьогодні відзначають день пам’яті героїв Крут

Про це повідомляється на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Поштовхом до створення УЦР стало повалення російської монархії. Після цього в Україні почали масоо утворюватись ради ради робітничих і солдатських депутатів, а міста сколихнули масові мітинги та демонстрації. Значну роль у них відігравали представники проукраїнських сил.

Утворення УЦР було проголошено у приміщенні українського клубу «Родина» в Києві, з ініціативи Товариства українських поступовців. Участь в утворенні взяли українські політичні партії, військові, робітничі депутати, духовенство, підприємці, студентство, громадські та культурні діячі.

Головою УЦР обрали Михайла Грушевського, який на той час перебував у Москві у засланні. Заступниками голови стали Федір Крижанівський, Дмитро Дорошенко та Дмитро Антонович.

Українська Центральна Рада мала скликати Національний конгрес, який мав остаточно вибрати Центральну Раду, як постійний український парламент.

17 березня УЦР телеграмою повідомила Тимчасовий Уряд Керенського в Петрограді про своє утворення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter