У деяких "пастках" знаходиться взуття або елементи одягу людей, що символізує полон / фото: Радіо Свобода

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на Приморському бульварі, біля пам'ятника Дюку де Рішельє, правозахисники проводять акцію на підтримку українських політичних в'язнів і військовополонених під назвою «В'язні Кремля».

Читайте також"Мучили щодня": звільнений політв'язень Стешенко пригадав, як з нього "вибивали" зізнання

Зокрема, на бульварі представники правозахисних організацій встановили 122 капкани - така кількість українських громадян (98 політв'язнів і 24 військовополонених моряків) перебуває в тюрмах Росії і окупованого Криму.

Великі штучні капкани розставили біля пам'ятника. До кожного ланцюжком прикріплено невелику табличку з написом «Зроблено в Кремлі».

У деяких «пастках» - взуття або елементи одягу людей, що символізує полон.

У центрі інсталяції встановили інформаційний стенд, на якому зазначено мету проведення акції, а також розміщено інформацію про «в'язнів Кремля».

Також функціонує інформаційний намет, в якому можна отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв'язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov пропонують всім бажаючим написати листа або підписати листівку для в'язнів, які пізніше буде передано кожному адресату.

Фото: Радіо Свобода

Організатори та партнери акції - правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об'єднання родичів політв'язнів Кремля.

Як повідомила УНІАН представник #SaveOlegSentsov Ліза Мей, Одеса - перше місто з десяти в регіональному турі, в яких буде встановлено інсталяцію. Наступним містом, в якому проведуть акцію, стане Херсон.

Її мета – привернення уваги громадськості до політв'язнів (у тому числі кримських татар), яких утримує російська влада.

Головна ідея акції - підтримка самих ув'язнених, їхніх родичів та вираження солідарності.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram