этот материал доступен на русском

На Львівщині розпочались українсько-американські навчання Rapid Trident-2019 (фоторепортаж)

13:18, 16 вересня 2019
Суспільство
1269 0
Цьогоріч до проведення навчання залучена безпрецедентна кількість військовослужбовців / Фото УНІАН

Сьогодні, 16 вересня, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Rapid Trident-2019» («Стрімкий тризуб-2019»).

Про це повідомляє прес-група навчань «Rapid Trident-2019».

Зазначається, що від української сторони співкерівниками навчання призначені заступник командувача - начальник управління підготовки оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗС України полковник Олександр Жакун, від Збройних сил США — полковник Тімоті Клівленд.

«Цьогоріч до проведення навчання залучена безпрецедентна кількість військовослужбовців - понад 3,5 тисяч осіб з 14 країн світу. Окрім України та США, до навчань залучені військовослужбовці з Канади, Болгарії, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. Найбільші іноземні контингенти - від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб», - повідомляє Міноборони України.

Україна (понад 3 тис. осіб) представлена військовослужбовцями однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ ЗС України, військовослужбовцями ЛитПолУкрБриг, оперативною групою цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, підрозділами РХБ захисту та оперативного забезпечення, батальйонно-тактичною групою МВС, до якої увійшли військовослужбовці НГУ, Держприкордонслужби, Нацполіції, ДСНС, УДОУ, та ВСП ЗС України.

Переважна більшість українських військовослужбовців мають досвід участі у бойових діях в районі проведення АТО/ООС на території Донецької та Луганської областей. Крім того, до командно-штабної фази навчання залучаються українські армійці зі складу багатонаціональної литовсько-польсько-української бригади, яка була створена у 2014 році.

Читайте такожУ курортному українському місті можуть тимчасово ввести особливий режим

Командно-штабна фаза проводиться за допомогою систем імітаційного моделювання, тобто, потужних комп’ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника у єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу. Для проведення навчання залучено понад 6 сотень одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу, а також 4 гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, які виконуватимуть у рамках навчання широкий спектр завдань: від медичної евакуації, до висадки десанту. Передбачається виконання вправ бойових стрільб. Крім того, для підвищення реалістичності маневрів у рамках проведення польової фази застосовуватимуться сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

Метою «Rapid Trident-2019» є підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами та штабами Збройних сил України, США, інших держав-членів та партнерів НАТО.

Цьогорічне навчання проходитиме також з урахуванням діяльності Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — «Україна» (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО із залученням іноземних інструкторів із США, Канади, Великої Британії, Литви, Естонії та Польщі. Навчання передбачає проведення командно-штабної та польової фаз, під час яких керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки «батальйон-бригада» тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій. Особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням, з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Крім того, у рамках навчання відбуватиметься проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти РХБ захисту та роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності та відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу. У ході проведення «Rapid Trident-2019» відбудеться також спеціальний вишкіл для фахівців цивільно-військового співробітництва - порівняно нової структури у Збройних силах України, яка активно розвивається і має активне застосування під час бойових дій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter