этот материал доступен на русском

На Сумщині 14-річний хлопець відсудив аліменти у батьків

11:01, 08 жовтня 2019
Суспільство
311 0
Підліток відсудив аліменти у батьків на свою користь / фото УНІАН

Про це повідомляє портал Судова влада України.

Читайте такожСуд постановив виплатити півмільйона гривень матері дитини, що з вини лікарів стала інвалідом

Підліток, який живе у Тростянці, просив суд стягнути на свою користь аліменти з матері у мінімальному розмірі визначеному законом (50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), а також просив припинити перерахування аліментів, вже стягнутих у 2007 році рішенням суду з батька, які сплачувались матері на утримання дитини.

Розглянувши справу, заслухавши пояснення самого підлітка, його матері, батька, бабусі, свідків, дослідивши всі подані сторонами докази, 1 жовтня суд задовольнив позов повністю.

Суд керувався положеннями ст. 179 Сімейного кодексу України, за якою аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Одержувач аліментів має розпоряджатися ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні цими аліментами, а також має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.

На момент розгляду справи хлопцю виповнилося 15 років, він закінчив 9 класів школи, вступив до училища у Харкові, де і проживає наразі у гуртожитку.

Як повідомляв УНІАН, в одній зі шкіл Кам'янського Дніпропетровської області вчителька молодших класів влаштувала посеред уроку розбірки з третьокласниками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter