этот материал доступен на русском

"Готелі під охороною": у Мін'юсті розказали, як працюватимуть приватні СІЗО (відео)

09:58, 13 грудня 2019
Суспільство
231 0
Міністр юстиції Малюська розказав про приватні СІЗО / фото УНІАН

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, як він планує відкривати приватні слідчі ізолятори тимчасового утримування та кому це допоможе.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

Читайте такожМін’юст впроваджує онлайн скаргу для засуджених

"В'язниць у нас надто багато, і це дорого коштує бюджету, їх утримувати. Чимало в'язниць не заповнені навіть наполовину, відповідно, з метою економії бюджетних коштів, ми плануємо істотно скоротити кількість установ де перебувають ув'язнені і сконцентрувати фінансування на тих, які залишаться. Це дозволить підвищити стандарти і підвищити заробітню платню тих, хто там працює", - розповів міністр.

За його словами, за планом процес будівництва нових установ займе 4-5 років.

Також Малюська розповів про приватні СІЗО: "Такі СІЗО будуть під українською юрисдикцією. Це ідея, ми зараз розробляємо нормативно-правові акти під приватні СІЗО. Це можливість залучення приватного капіталу у цю сферу. Ми б хотіли почати проєкти, в тому числі і приватні СІЗО уже наступного року".

Міністр пояснив, як це працюватиме. "По суті це гарно охоронюваний готель зі спеціальним режимом. Приватні СІЗО зможуть генерувати нам доходи, які ми зможемо направити на поліпшення умов у звичайних СІЗО та зможуть розвантажити СІЗО, які зараз переповнені у Києві, Херсоні та Одесі", - пояснив Малюська.

Нагадаємо, 28 листопада повідомлялося, що в Україні планують закрити частину в'язниць і створити приватні СІЗО. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter