этот материал доступен на русском

Опитування: 80% українців хочуть, щоб держслужбовці говорили українською

12:33, 21 січня 2020
Суспільство
1744 0
Керівники держави та державні службовці мають спілкуватися українською мовою / фото УНІАН

Абсолютна більшість українців (80 відсотків) згодні з тим, що в робочий час всі керівники держави та державні службовці повинні спілкуватися українською мовою.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у представлених під час прес-конференції "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців" результатах опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та Центру Разумкова.

Зазначається, що 56 відсотків безумовно згодні з таким твердженням, а 24 - скоріше згодні.

При цьому, як зауважують дослідники, щодо державної мови спілкування держслужбовців в робочий час солідарні громадяни усіх регіонів: західного (96 відсотків), центрального (86 відсотків), південного (71 відсоток) та східного (64 відсотки).

Читайте такожУ законі про середню освіту прописані три моделі вивчення української мови - МОН

З тим, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України, згодні 81 відсоток громадян: 55 - "безумовно" і 26 - "скоріше, так".

Так вважають в усіх регіонах України: західному (95 відсотків), центральному (86 відсотків), південному (71 відсоток) та східному (64 відсотки).

*** Загальнонаціональне дослідження проводилось Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter