этот материал доступен на русском

Майже 70% українців проти надання російській мові статусу державної - опитування

13:01, 21 січня 2020
Суспільство
2776 0
Ілюстрація / REUTERS

Майже 70% українців вважають, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська повинна залишатися єдиною державною.

Читайте такожОпитування: 80% українців хочуть, щоб держслужбовці говорили українською

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, представлених під час прес-конференції на тему: "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців".

Так, більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська залишається єдиною державною – таку думку поділяють 69% опитаних, статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською – 12%.

"Щодо цього питання громадська думка має регіональні відмінності: однозначно обстоюють українську як єдину державну в західному регіоні (92%), де статус російської мови як офіційної в окремих регіонах підтримують лише 4%, а як другої державної - менше 1%", - йдеться у прес-релізі за результатами опитування.

Також вказано, що явно переважають прихильники української мови як єдиної державної й у центральному регіоні - 77%, за статус російської як офіційної в регіонах там - 12% і як другої державної - лише 4% респондентів.

У південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, за визнання української як єдиної державної, підтримує 51% опитаних, як офіційної в певних регіонах - 27% і як другої державної - 14%.

"Найбільш значущий статус російської мови підтримують у східному регіоні, де теж переважає підтримка російської мови як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як державної, але 24% обстоюють можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною", - зазначають автори дослідження.

*** Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter