Педагоги під час карантину мають отримати середню зарплату / фото pixabay.com

У Міністерстві освіти і науки заявили, що всі педагоги під час карантину мають гарантовано отримати середню заробітну плату.

Як передає кореспондент УНІАН, про це брифінгу повідомила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

“Усі педагогічні працівники гарантовано мають отримати середню заробітну плату. Міністерство вже скерувало три листи до керівників відділів освіти, управлінь та закладів освіти, в яких пояснювало питання оплати праці… Ми готові зробити все від нас залежне, щоб кожному педагогічному працівнику було виплачено середню заробітну плату”, - наголосила вона.

Водночас, як зазначила Мандзій, міністерство отримує інформацію про те, що відділи освіти окремих РДА видають розпорядження щодо нарахування педагогічним працівникам коштів не в розмірі середньої місячної зарплати, а у розмірі двох третин від зарплати, навіть тим вчителям, які навчають дистанційно.

Читайте такожУ Міносвіти готові перенести ЗНО-2020 і вступну кампанію через карантин

“Ми обов’язково відреагуємо на такі звернення”, - підкреслила Мандзій.

Як повідомляв УНІАН, з 12 березня, за рішенням уряду, з метою запобігання розповсюдженню коронавірусу в Україні було запроваджено карантин для усіх закладів освіти.

25 березня Кабмін запровадив на всій території України режим надзвичайної ситуації і продовжив усі карантинні обмеження терміном на 30 днів – до 24 квітня.

Через запровадження загальнонаціонального карантину педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі, при цьому навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата (її розмір визначається згідно з постановою Кабміну від 8 лютого 1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати»).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram