У Львівській психлікарні виявили факти незаконного тримання хворих

19:19, 27 жовтня 2017
Суспільство
514 0

Зокрема, зафіксовано факти незаконного тримання хворих після припинення лікування.

УНИАН

Прокуратура виявила порушення під час перевірки психіатричних закладів Львівщини. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

Читайте такожУ Харкові суд заарештував матір, яка стрибнула з двома дітьми під поїзд метро: жінці загрожує довічне ув'язненняПід час перевірки медичних закладів, у яких здійснюється примусове лікування, прокуратура Львівської області виявила порушення вимог закону  «Про психіатричну допомогу», що регламентує порядок застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які хворі на психічні розлади. Зокрема, зафіксовано факти незаконного тримання хворих після припинення лікування.

До прикладу, рішенням Франківського районного суду Львова відмовлено у примусовій госпіталізації громадянина до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, проте, на момент перевірки, чоловік продовжував безпідставно перебувати у цьому закладі.Такі дії працівників призвели до обмеження прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України.

Лише після втручання органів прокуратури, пацієнта виписано з вказаного психіатричного закладу.

Крім цього, виявлено випадки ухилення від виконання судових рішень щодо надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Встановлено, що незважаючи на те, що хворий, який перебував на обліку у Миколаївській комунальній центральній районній лікарні, не з’являвся для планового огляду, відповідальні працівники не з’ясовували причин його неявки та не вживали заходів щоб його розшукати.

Таким чином, пацієнт ухилявся від виконання рішення суду щодо застосування до нього зазначеного виду психіатричної допомоги.

Також, виявлено порушення і у Львівському обласному психоневрологічному диспансері щодо періодичності огляду хворих лікарями-психіатрами і комісією лікарів.

Медпрацівники не вживали своєчасних заходів щодо продовження або припинення надання амбулаторної допомоги у примусовому порядку, а також щодо розшуку осіб, які ухиляються від виконання судових рішень про надання психіатричної допомоги.

Загалом, цьогоріч, у цій сфері органами прокуратури області внесено 9 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 14 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter