П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

43% абітурієнтів не впоралися з тестами з математики на ЗНО: "Час кричати SOS"

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявив, що природничо-математична освіта в українських школах перебуває на катастрофічно низькому рівні.

Фото: УНИАН
Лікарчук зазначив, що загальне враження від якості загальної середньої освіти в Україні "дуже і дуже прикре" / Фото: УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції в Харкові заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, аналізуючи результати тестування основної сесії ЗНО.

«У цілому я маю сказати, що загальне враження від якості нашої загальної середньої освіти після зовнішнього оцінювання не є оптимістичним. Я б навіть сказав, що воно є дуже і дуже прикрим», - сказав Лікарчук.

За його словами, з тестами з математики не впоралися 43% абітурієнтів (набрали до 10 балів), жоден абітурієнт в Україні не набрав максимальної кількості балів (200 балів) із фізики, з біології максимальну кількість балів набрав 1 із 80 тисяч абітурієнтів.

Лише 87 абітурієнтів із 70 тисяч виконали всі завдання ЗНО з іноземної мови правильно

«Ми можемо говорити, що ситуація з природничо-математичною освітою в Україні, а природничо-математична освіта, хто б там не говорив, вона визначає майбутнє, майбутнє науки, майбутнє технологій, майбутнє суспільного розвитку, це питання національної безпеки, природничо-математична освіта в Україні… Час кричати SOS», - констатував Лікарчук.

За його словами, у гуманітарних науках стан речей є не набагато кращим.

Зокрема, за відомостями Лікарчука, тест з історії України, який у країні складали 130 тисяч абітурієнтів, на максимальну кількість балів склали тільки чотири особи. При цьому із них тільки один випускник поточного року навчання, решта – абітурієнти 1955, 1978, 1972 років народження. Тест з англійської мови – 25% абітурієнтів навіть не приступили до виконання творчого завдання «Напиши лист товаришу англійською мовою».

Лікарчук підкреслив, що всі тести за всіма показниками були середнього рівня складності.

Більшість абітурієнтів Донбасу складуть ЗНО у сусідніх областях

«Ці результати зовнішнього оцінювання, які ми маємо, які ми ще будемо аналізувати, дають підстави для того, щоб зробити висновок, що, мабуть, упродовж останніх 10-15 років у освітній політиці держави розставлялися не такі, як потрібно пріоритети», - зазначив Лікарчук і підкреслив, що «реальних реформ в системі загальної середньої освіти, так, як і вищої, не було».

Він скептично оцінив можливість того, що аналіз результатів ЗНО буде взятий до уваги парламентом і урядом, та констатував, що дані тестування не аналізувалися на офіційному рівні з 2008 року.

Серед головних проблем середньої освіти Лікарчук назвав підручники, навчальні плани, якісний склад педагогічних працівників, відмінність між рівнем освіти в селі та в місті та наявність різниці між рівнем освіти в окремих міських школах.

Міносвіти створить громадську раду з рецензування підручників

Довідка УНІАН. Основна сесія ЗНО тривала 3 – 27 червня, під час якої абітурієнти складали тестування з 14 предметів, явка склала близько 87%. Найбільше абітурієнтів, які набрали 200 балів за тестування під час основної сесії, проживають в Києві - 101 абітурієнт, у Львівській області – 85 абітурієнтів, в Харкові – 37 абітурієнтів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку