У СБУ назвали одну з основних версій вбивства активістки Гандзюк

Правоохоронці відпрацьовують версію вбивства Гандзюк через її позицію щодо незаконної вирубки лісу на Херсонщині.

Правоохоронні органи відпрацьовують версію, що напад на громадську активістку Катерину Гандзюк, через який вона померла, було здійснено у зв'язку з її позицією щодо незаконної вирубки лісу в Херсонській області.

Про це йдеться в повідомленні Служби безпеки України у Facebook.

"Правоохоронцями, зокрема, відпрацьовується одна із слідчих версій стосовно вчинення злочину над потерпілою у зв’язку з її активною громадською позицією щодо незаконної вирубки лісу на території Херсонщини та викриття причетних до цієї злочинної схеми посадових та службових осіб органів влади та місцевого самоврядування Херсонської області", - йдеться в повідомленні.

У межах досудового розслідування правоохоронці встановили, що на території Голопристанського, Олешківського та інших районів Херсонської області за сприяння посадових і службових осіб органів влади та місцевого самоврядування здійснюється незаконна вирубка лісів та зелених насаджень з метою продажу деревини та отримання протиправного прибутку.

Читайте такожПричетні до вбивства Гандзюк точно понесуть відповідальність - Порошенко

За даними слідства, факти масової вирубки лісів маскуються під санітарну рубку пошкоджених від пожежі дерев для подальшої легалізації та перепродажу.

Наразі семи фігурантам справи оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 115 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Як повідомляв УНІАН, 31 липня в Херсоні невідомий хлюпнув сірчаною кислотою в обличчя керуючої справами Херсонської міськради, активістки Гандзюк. Жінку з хімічним опіком понад 30% тіла госпіталізували в місцеву лікарню. Пізніше її перевезли на лікування в Київський міський опіковий центр.

Поліція кваліфікувала напад на чиновницю як замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю. За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк були затримані шестеро осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікова - у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину. Під вартою утримують Сергія Торбіна і Микиту Грабчука, решті - В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову - суд обрав запобіжні заходи у вигляді цілодобових домашніх арештів.

4 листопада Гандзюк померла.

5 листопада у прес-службі МВС повідомили, що поліція передала справу щодо виконавців нападу на Гандзюк до СБУ, яка займається розслідуванням щодо встановлення замовників злочину.

5 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному у замовленні злочину Торбіну нібито передавав Ігор Павловський - помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука. Сам Паламарчук назвав «маячнею» звинувачення у його можливій причетності до замаху на активістку. Він також заявив, що звільнив Павловського.

12 листопада суд до 3 грудня арештував Павловського. За даними СБУ, він підозрюється у співучасті у вбивстві Гандзюк.

3 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило всіх замовників вбивства Гандзюк. 4 грудня Луценко повідомив, що у справі Гандзюк оголошено підозру раніше судимому громадянину на прізвище Левін, який втік з України того дня, коли почалися затримання у справі активістки.