СІЗО в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам - Мін'юст

Фінансування на разі недостатньо, на багато речей виділялося 50-51% від потреб, на оплату комунально-побутових послуг - 64%.

Слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі.

Про це виданню Радіо Свобода розповів заступник міністра юстиції Вадим Чернишов.

На пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 мільярда гривень. За словами Чернишова, фінансування на разі недостатньо, на багато речей виділялося 50-51% від потреб, на оплату комунально-побутових послуг - 64%. При цьому, за словами Чернишова, СІЗО в Україні заповнені на 95%, а візуально умови в СІЗО практично не змінилися - чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.

Читайте такожЗаступник міністра юстиції Денис Чернишов: Навіщо змінювати пенітенціарну систему? Я завжди кажу: "Хлопці, для себе робимо"

"Майже всі слідчі ізолятори в Україні не відповідають нормам, які є в Європі. СІЗО заповнені на 95%, це майже вже під краї. У нас слідчі ізолятори - це навіть не радянський спадок, у нас старе приміщення слідчого ізолятора - це Львівське СІЗО - будівля 1614", - розповів Чернишов.

У рамках реформи пенітенціарної системи з 2016 року були змінені 70 нормативно-правових актів.

"Майже 70 нормативно-правових актів були змінені, розроблені, подано і зареєстровано законопроект про пенітенціарну систему та дисциплінарний статут, розроблений законопроект про визнання статусу осіб, які перебували в місцях позбавлення волі на непідконтрольній території. Щоправда, законопроект про пенітенціарну систему вже півроку не виноситься в зал парламенту для голосування", - зазначив Чернишов.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Київському слідчому ізоляторі, більш відомому як Лук'янівське СІЗО, відкрили розрахований на 100 заарештованих осіб відремонтований корпус, встановивши в ньому "золоті" батареї.