Стали відомі причини аварії Ан-26 на Харківщині / фото REUTERS

Урядова комісія з розслідування авіакатастрофи Ан-26 встановила причини аварії. Після встановлення причин комісія завершує свою роботу.

Про це сказав голова комісії, віцепрем'єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в інтерв'ю РБК-Україна.

Він зазначив, що в четвер, 22 жовтня, комісія схвалила попередній звіт про результати розслідування. Цей документ буде оприлюднено на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня.

Уруський назвав основні причини катастрофи, які змогла встановити комісія.

"Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія", — повідомив віце-прем'єр-міністр.

За його словами, були встановлені як основні причини катастрофи, так і другорядні. Так, серед низки причин є як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система "граничного регулювання температури").

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до позаштатної ситуації на борту, але не повинна була призвести до краху літака. Водночас людський фактор зіграв не останню роль.

"На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього — останнього, а й інших, було дуже багато порушень, зокрема з боку екіпажу і керівників польоту", — констатував він. 

Читайте такожЄдиний курсант, який вижив в катастрофі Ан-26 на Харківщині, розповів, чи продовжить навчання

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині: хронологія подій

Ввечері 25 вересня поблизу Чугуєва під час тренувальних польотів зазнав катастрофи військовий літак Ан-26, на борту якого перебували 27 осіб - військові льотчики і курсанти університету Повітряних сил ім. Кожедуба. Вижив тільки один курсант.

Державне бюро розслідувань назвало чотири версії катастрофи літака. Серед них - технічна несправність агрегатів літака, неналежне виконання обов'язків членами екіпажу, неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за управління польотами, та неналежне технічне обслуговування літака.

Члени сімей загиблих військовослужбовців в результаті катастрофи Ан-26 отримали по 1 млн 576 тис. грн допомоги.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram