Фестиваль борщу пройшов у режимі онлайн / фото : Мінкульт

Онлайн-фестиваль борщу потрапив до Книги рекордів України.

Захід відбувся на підтримку ініціативи з подачі елемента "Культура приготування українського борщу" до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Міністерство культур та інформаційної політики.

Кухарі - носії давніх традицій приготування борщу з усієї України - вперше в онлайн-ефірі одночасно приготували борщі за регіональним рецептами. Задля участі у фестивалі представники з 25-ти регіонів України приїхали до столиці та за індивідуальними рецептами приготували борщі за унікальною регіональною рецептурою або ж поділилися секретами, які крізь покоління мандрують їхніми родинами.

Читайте такожЕксперт розповів, на які продукти злетять ціни в Україні

Представники Книги рекордів України, присутні на заході, зафіксували рекорд в категорії “Культура та масові заходи” в номінації “Одночасне приготування представниками з 25-ти регіонів України традиційних українських борщів”. Адже це дебютний онлайн-фестиваль, присвячений українській страві - борщ - за участю 25-ти регіонів України з одночасною онлайн-презентацією конференції “Культура та традиції приготування українського борщу”.

Як заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, “наші національні страви – надбання, які маємо захищати, бо це частина нашої історичної спадщини, нарівні з традиціями і звичаями. Все це разом і дозволяє сформувати унікальну національну ідентичність кожного народу”.

Захід став однією із завершальних стадій підготовки номінаційного досьє для подачі елементу “Культура приготування українського борщу” до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram