Осінні канікули у школах мають розпочатися до 15 жовтня / фото REUTERS

Президент Володимир Зеленський підтримує пропозиції раніше розпочати осінні канікули у школах та посилити нагляд за дотриманням карантинних заходів у публічних місцях.

Про це в коментарі УНІАН повідомила прес-секретар президента Юлія Мендель.

Читайте такожСтудентів переведуть на дистанційне навчання через COVID-19, а канікули розпочнуться раніше - Радуцький

Напередодні Зеленський зібрав на нараду представників відомств, відповідальних за охорону здоров’я в Україні, для консультацій щодо епідеміологічної ситуації.

«Для зменшення динаміки заражень коронавірусною інфекцією COVID-19 запропоновано посилення нагляду за дотриманням карантинних заходів у публічних місцях і закладах та розпочати канікули у шкільних закладах раніше. Зеленський підтримав ці пропозиції і також наголосив, що Міністерство охорони здоров’я має забезпечити лікарні ліжками, киснем та медикаментами, які використовуються для допомоги хворим», - наголосила Мендель.

Як працюють школи в умовах пандемії COVID-19:

25 серпня на сайті Міністерства охорони здоров'я були оприлюднені оновлені протиепідемічні правила для закладів освіти під час пандемії COVID-19.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

У регіонах, що входять до помаранчевого рівня епіднебезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

Проведення занять в аудиторіях дозволено лише для окремих класів. Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів, не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між учнями.

У регіонах помаранчевого рівня наповненість класів не повинна перевищувати 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. У таких випадках засновник або керівник та власник закладу повинні завчасно адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

У разі підтвердження COVID-19 в одного з учнів чи студентів всі інші учні чи студенти відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в разі, коли відсутній доступ до проточної води з милом.

Дострокові канікули в Україні:

  • 11 жовтня голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький за результатами наради у президента заявив, що в з метою запобігання поширенню коронавірусу осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. «Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня», - сказав Радуцький.
  • Радуцький заявив, що Верховній Раді запропонують запровадити штрафи для організацій та підприємств до 5100 грн за пропуск людей у приміщення без захисних масок.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram