У Львівській області встановили табличку з написом" бандити з Армії Крайової " / фото ChervonogradSvoboda, Facebook

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький висловив протест проти відкриття у Гуті Пеняцькій меморіальної дошки з написом "бандити з Армії Крайової".

Читайте також"Рагулі, повилазили незрозуміло звідки": Сніжана Єгорова образила українських воїнів і порівняла їх з наркоманами (відео)

Про це повідомляє видання Onet.

Як повідомляється, відповідний лист він направив до голови Бродівської районної державної адміністрації Оксани Прокопець.

Ціхоцький висловив "рішучий протест" і обурення проти дій ВО "Свобода" і завив, що очікує негайних кроків щодо "припинення на території, що знаходиться в підпорядкуванні Бродівської райдержадміністрації, демонстрації ненависті і зневаги до тих, хто вже постраждав і не може вимагати правосуддя".

"Я вірив і досі вірю, що Гута Пеняцька може стати місцем відновлення процесу примирення між поляками і українцями, але я бачу, що в Україні є кола, які турбує кожен крок у правильному напрямку і які хотіли б, з незрозумілих для мене причин, відмінити будь-позитивний процес, нещодавно ініційований президентами Анджеєм Дудою і Володимиром Зеленським", - заявив посол Польщі.

Зазначимо, що 30 серпня про відкриття таблички з написом "бандити з Армії Крайової" повідомила Червоноградська міська організація ВО "Свобода" у Facebook.

В одній з публікацій, зокрема, цитується військовий капелан Михайло Греділь, який стверджує, що "ми занадто толерантні до своїх ворогів".

Армія Крайова: що це за організація

Армія Крайова - підпільна польська військова організація часів Другої світової війни, що діяла в межах довоєнної території Польської держави, а також у Литві та Угорщині.

АК була основною організацією польського опору, що боровся проти німецької окупації. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram