Перехід на літній час 2022 (Україна) - коли, о котрій і навіщо / depositphotos.com

Україна досі не відмовилася від літнього часу. Тож готуємось переводити годинник на літній час 2022.

Переведення годинників в Україні 2022 проходить у березні (на літній час) і повертаються назад стрілки в жовтні (на зимовий час).

Коли переводять годинник на літній час в 2022 році?

Перехід на літній час 2022 Україна проведе вже цього тижня: о третій годині ночі 27 березня годинники скакнуть уперед на годину.

Відео дня

Офіційно це звучить як "скасування зимового часу в Україні" (травневий документ Кабміну №509 від 1996 року) – але треба розуміти, що скасування це тимчасове, тобто зимовий час скасовується чітко на якийсь період часу. А потім восени "скасовується літній час 2022 в Україні". Тому коректніше було б говорити "зміна" або "чергування", а слово "скасування" тільки плутає людей.

Коли припинять переводити час в Україні?

Єврокомісія ратує за скасування переходу на зимовий і літній час із 1996 року. А 2021 рік мав стати останнім роком переведення стрілок.

Читайте такожПерехід на літній час: як підготувати організм до переведення годинниківОднак через те, що територією Євросоюзу проходять три часові пояси, а між окремими країнами-членами ЄС немає єдності – процес скасування загальмувався. Дати переходу зрушили до 2026 року.

Україна в цьому питанні слідує за ЄС: також має намір скасувати переведення часу - але українські політики також ніяк не можуть домовитися з цього приводу. Відповідний законопроект так і не був схвалений Радою.

Питання, чи буде Україна переходити на зимовий час або залишить літній час – залишається відкритим.

Правильний час - літній або зимовий?

Географічна відстань між заходом України та її східною частиною дуже велика. Тому країна так потребує "часового" компромісу, тобто періодичного переведення годинників.

Адже якщо, наприклад, залишити зимовий час назавжди, то в Харкові літній схід сонця почнеться о 03:25, а темніти стане вже о 19:47. У результаті:

  • півночі буде занадто світло, проте робоча зміна у більшості людей завершиться вже по темряві;
  • протягом року люди втратять близько 120-200 "світлих" годин;
  • збільшиться кількість ДТП у вечірню годину-пік через ранні сутінки;
  • за оцінками психологів, зросте кількість випадків депресії: через короткий світловий день гірше виробляються гормони (в першу чергу серотонін).

А якщо залишити незмінним літній час, тоді в Ужгороді взимку схід буде лише о 09:20, а захід – о 17:38. Наприклад, для школярів, у яких уроки починаються о 8 ранку, це не найкращий варіант.

Читайте також: