У Зеленського нагадали, що Північно-Кримський канал - це влаінсіть України / фото УНІАН

Постійний представник президента України Володимира Зеленського в автономній республіці Крим Антон Кориневич відповів на звинувачення російських окупантів у "перекритті" річки Дніпро, аби вода не потрапляла на окупований півострів.

Читайте також"Лише в бутлях": експерт пояснив, як може виглядати "гуманітарна" подача води в Крим

Як повідомив Кориневич на своїй сторінці у Facebook, від окупантів лунають різні заяви та коментарі з приводу того, що хтось не має права «перекривати» річку Дніпро і «позбавляти доступу до води з неї».

"З цього приводу можна сказати наступне. Річка Дніпро вільно тече по території України, Білорусі та Росії. Ніхто не перекривав її русло та доступ до її води для людей, що проживають на території, по якій протікає річка Дніпро. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила штучну технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України, під юрисдикцією України і фінансується з державного бюджету України. На це Україна має повне право. Жодна інша держава не має права розпоряджатися каналом, це українська споруда і тільки Україна може визначати, яким чином її використовувати", - пояснив Кориневич.

Проблеми з водою в окупованому Криму

  • З 24 серпня у Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів через посуху і обміління водоймищ стартував перший етап обмеження подачі води.
  • З 2 вересня ввели другий етап обмежень - встановили погодинний графік подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування ємностей з водою.
  • З 7 вересня у Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах почався третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води. Питну воду жителям подають строго за годинами - вранці та увечері.
  • За інформацією російської влади Сімферополя, на третьому етапі споживання вода знизиться до 100 тис. кубометрів на добу замість 160 тис. кубів.
  • З 23 вересня обмежувальні заходи подачі води запроваджуються в Алушті, Партеніті та Малому Маяку.
  • Окупаційна влада Криму повідомила, що готується до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова.
  • Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом.
  • Після окупації Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.
  • Влада України заявляє, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал у Крим можливе лише після деокупації півострова.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram