СБУ проведе антитерористичні навчання / фото: СБУ

Служба безпеки проводить і планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави. Метою проведення заходів є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам", - йдеться у повідомленні.

Читайте такожУкраїнці відчувають себе найменш захищеними у сфері правосуддя – опитування

Зазначається, що в ході тренувань під посиленим захистом перебувають об’єкти критичної інфраструктури, у тому числі енергетичної і транспортної системи.

У навчаннях беруть участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Збройних сил, Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

"Тренувальні заходи проводяться в умовах максимально наближених до реальних та з неухильним дотриманням прав і свобод громадян", - пояснили в СБУ.

Обмеження під час навчань

У відомстві попереджають, що під час навчань в окремих районах можливе тимчасове запровадження особливого режиму, зокрема обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що посвідчують особу, огляд автомобілів тощо.

СБУ звертається до громадян України із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців.

Крім того, просять громадян інформувати правоохоронців за номером телефону довіри 0 800 501 482 у випадку:

  • прибуття чи перебування підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об’єктів, будівель органів державної влади, об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей;
  • появи підозрілих транспортних засобів чи безпілотних літальних апаратів поблизу стратегічних об’єктів;
  • виявлення підозрілих предметів чи засобів ураження;
  • отримання інформації про наміри здійснення терористичної і диверсійної діяльності або інших протиправних дій.

Як повідомляв УНІАН, раніше масштабні антитерористичні навчання проводилися у Херсонській, Харківській та Сумській областях.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram