Обшуки проводяться в різних районах Одеси, майже у 20 місцях - за місцем роботи та проживання підозрюваних / 048.ua

В Одесі детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом САП сьогодні проводять масові обшуки в рамках розслідування справи про незаконне відчуження майна міста.

Про це УНІАН повідомив директор Одеського територіального управління НАБУ Володимир Деулін.

За його словами, наразі розслідується кримінальне провадження, в яке об'єднано ряд інших проваджень. Зокрема, відкритих у зв'язку з купівлею Одеською міськрадою за завищеною ціною приміщень колишнього заводу «Краян» і під розширення Західного кладовища, також - присвоєнням земельної ділянки військового аеродрому «Шкільний», незаконним відчуженням декількох приміщень, які перебували в комунальній власності, тощо.

Відео дня

Читайте такожМін'юст юст шукає новий дім для левів і ведмедів, конфіскованих через суд (відео)

Обшуки проводяться в різних районах Одеси, майже у 20 місцях - за місцем роботи та проживання підозрюваних, можливих фігурантів справи, зокрема й посадовців міськради.

«Це ряд кримінальних проваджень, які об'єднані в одне. Вивчається причетність посадових осіб до заволодіння майна і грошових коштів місцевої громади», - сказав Деулін.

Передбачається, що злочинне угруповання, яке причетне до корупційних схем, діяло впродовж тривалого часу. Сума збитків, завданих громаді, за попередніми даними, перевищує 500 млн грн. Зокрема, під час купівлі заводу «Краян» громаді завдано збитків 92 млн грн, при «розширенні» кладовища - приблизно 130 млн грн.

«Якщо ми говоримо про об'єкти комунальної власності, то тут збитки - понад 200 млн грн. При заволодінні ділянки землі «Шкільного» - понад 100 млн грн... Тому сукупно ми припускаємо, що це - понад півмільярда... Остаточну суму буде встановлено під час проведення слідства, відповідних експертиз тощо», - сказав Деулін.

Він також зазначив, що зараз усі факти і можлива причетність фігурантів до інших злочинів перевіряються шляхом проведення слідчих дій.

Попередня правова кваліфікація - ч.5 ст.191 (привласнення і розтрата майна, шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.364 (зловживання владою), ч.3 ст.209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Як повідомив УНІАН представник Одеської міськради, обшуки сьогодні проводилися, зокрема й нібито у керівника депутатської фракції міськради «Довіряй справам» (фракція мера Одеси Геннадія Труханова) Олега Бриндака, який також очолює постійну комісію міської ради з питань землеустрою та земельних правовідносин.

Також обшуки нібито проводились у відомого бізнесмена Володимира Галантерніка, якого тривалий час пов'язували в Одесі з Трухановим.

За іншими даними, обшуки проводились у Труханова і віце-мера Павла Вугельмана.

Як повідомляв УНІАН, правоохоронці відкрили ряд кримінальних проваджень, в яких фігурують представники місцевої влади, зокрема й мер Одеси Геннадій Труханов.

Серед справ - купівля заводу «Краян», відчуження землі під розширення Західного кладовища тощо.