Антоненко залишиться в СІЗО / УНІАН

Шевченківський районний суд міста Києва залишив Андрія Антоненка під вартою.

Як передає кореспондент УНІАН, суд присяжних не задовольнив клопотання захисту Антоненка про зміну йому запобіжного заходу із тримання під вартою на особисте зобов’язання.

«Клопотання залишити без задоволення. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду», - заявила головуюча суддя Оксана Голуб.

Читайте такожСуд у справі про вбивство Шеремета: в засіданнях оголосили тритижневу перерву

Також вона повідомила, що наступне засідання у цій справі розпочнеться о 13:30 8 жовтня. На ньому планується визначити порядок дослідження доказів та заслухати клопотання сторін.

Справа про вбивство Шеремета: деталі

  • Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.
  • 12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства підозрюють музиканта, ветерана АТО Антоненка, лікаря Кузьменко (псевдонім «Ліса»), військову медсестру Дугарь.
  • Слідство вважало, що Антоненко був організатором вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто журналіста, а Дугарь напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.
  • Суд обрав Антоненку та Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, Дугарь - запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. 11 серпня суд змінив Кузьменко запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. 21 травня Антоненку, Кузьменко і Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.
  • За словами керівника юридичної фірми «Сенс Консалтинг» Леоніда Маслова, Антоненко вже виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко - «лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок». Крім того, підозрюваних звинувачують у знищенні автомобіля, в якому був Шеремет, і зберіганні вибухівки.
  • 25 серпня всі троє обвинувачуваних вимагали в суді, щоб їхню справу розглядав суд присяжних. Як зауважила головуюча у колегії суддів Оксана Голуб, оскільки згідно з однією зі статей Кримінального кодексу, яку інкримінують всім трьом обвинувачуваним, передбачено довічне позбавлення волі, то вони мають право на те, щоб їхню справу розглядав суд присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.
  • 28 вересня у Шевченківському районному суді міста Києва прокурор у справі про вбивства журналіста Павла Шеремета зачитав обвинувальний акт Андрію Антоненку, Юлію Кузьменко та Яні Дугарь.