Фото pravo.ua

Українські видобувні компанії мають справу із недобросовісними діями податкових органів країни. Зокрема, у використанні норм щодо цінових котирувань Platts. Ці котирування використовуються для оподаткування рентної плати з видобування корисних копалин, але податківці використовують їх для визначення ціни у трансфертному ціноутворенні. Про це на XII Міжнародному судово-правовому форумі повідомив юрист Євген Дядюк.

"Cумніви трактують на користь платника податку" чи "сумніви трактують на користь податкового органу" - це питання, яке часто стає предметом судових розглядів", - зазначив Дядюк на форумі. 

За його словами наразі податкові органи застосовують до платників податків відповідальність за умисні винні порушення, які на момент вчинення не визначались як порушення у Податковому кодексі, що прямо порушує приписи Конституції України.

Відео дня

Також Євген Дядюк звернув увагу на проблему суперечливої поведінки податкових органів. 

"Заборона суперечливої поведінки та практика ЄСПЛ є ключовими факторами у вирішенні податкових спорів", - наголосив юрист, посилаючись на ЄСПЛ та відповідні рішення Верховного Суду, які їх активно використовують.