"Фізичний і цифровий світ зіллються воєдино": Цукерберг передбачив найближче майбутнє

Уже зовсім скоро окуляри доповненої реальності повністю змінять наше життя.

Екрани були невід'ємною частиною цифрової революції, починаючи з громіздких офісних комп'ютерів і закінчуючи ноутбуками, а потім і мобільними телефонами, однак зараз ми спостерігаємо кінець епохи, вважає гендиректор Meta Марк Цукерберг.

На одному з подкастів творець Facebook змалював футуристичну картину світу, в якій поява окулярів доповненої реальності (AR) неминуча так само як коли розкладачки стали смартфонами.

"Є ймовірність того, що ми озирнемося назад, років за десять, і всі ці окуляри не будуть окулярами з ШІ на той час. Очевидно, що всі розкладачки повинні були стати смартфонами, вірно? Я маю на увазі, це явно мало статися. Я думаю, те ж саме станеться і з окулярами", – сказав Цукерберг.

На думку Цукерберга, у майбутньому фізичний світ і цифровий світ зіллються воєдино. Причому йдеться не про десятиліття: цей перехід може статися вже до 2030 року.

"Наш сьогоднішній досвід взаємодії з технологіями в якомусь сенсі кумедний, тому що він розділений: у нас є фізичний світ навколо нас, а якщо ти хочеш взаємодіяти з чимось цифровим, тобі потрібно, наприклад, увімкнути екран. У тебе є твій маленький прямокутник, що світиться, – телефон, або екран, якщо ти хочеш щось спроектувати, як на комп'ютері. Але я думаю, що в не надто віддаленому майбутньому це має змішатися. У тебе буде фізичний світ, але всі ці цифрові речі мають стати просто голограмами. Не має бути потреби у фізичному екрані. Немає причин, щоб у майбутньому тобі потрібен був екран", – підсумував Цукерберг.

Ідея носимих гарнітур у формі окулярів не нова. Компанія Google ще 2013 року намагалася освоїти ринок розумних окулярів, представивши Google Glass, але тоді всі спроби зробити такі девайси загальнопопулярними провалилися. Сьогодні користувацький попит на смарт-окуляри зростає і Meta Цукерберга є одним із ключових гравців.

У конкурентні перегони в сегменті розумних окулярів уже включилися Apple, Samsung та інші компанії. Нове покоління девайса, оснащене ШІ та чат-ботами в стилі ChatGPT, як очікується, зуміє зацікавити споживачів так, як це не вдалося зробити Google Glass.

Вас також можуть зацікавити новини: