Четверо з п'яти мандрівників з радістю починають витрачати гроші в аеропорту одразу після проходження контролю безпеки.
Навіть незважаючи на те, що більша частина товарів у duty free в аеропортах – це грабіж, багато пасажирів починають витрачати свій відпускний бюджет саме там.
Так, четверо з п'яти (або 80%) відпочивальників з Великої Британії не можуть дочекатися, щоб почати витрачати свої відпускні гроші одразу після проходження контролю безпеки, пише The Independent з посиланням на дані свіжого дослідження Tesco Bank.
При цьому п'ята частина пасажирів (або 20%) зізналися, що витрачають в аеропорту перед вильотом у середньому 50 фунтів стерлінгів (близько 64 доларів США). Аналогічна частка людей (або 21%) кажуть, що одразу після від'їзду з дому у відпустку вони витрачають необмежену суму.
А оскільки майже половина (або 45%) відпочивальників вважають, що ідеальний час для прибуття в аеропорт – за три-чотири години до вильоту, це залишає їм достатньо часу для розтрат свого відпускного бюджету після проходження контролю безпеки.
Водночас чверть опитаних (або 24%) заявили, що обов'язково роблять покупки в магазинах безмитної торгівлі перед вильотом.
Один з 11 (або 9%) опитаних заявили, що подорожують тільки з ручною поклажею, а тому купують чимало необхідних для подорожі речей у магазинах duty free, не переймаючись тим, як пронести їх через службу безпеки або вмістити в невелику сумку.
При цьому п'ята частина (або 20%) пасажирів заявили, що навпаки намагаються утриматися від витрат або покупок в аеропорту чи на вокзалі, щоб зберегти бюджет на відпустку, а 30% намагаються повністю уникати магазинів безмитної торгівлі.
Водночас понад третина (або 36%) туристів завжди обирають каву або чай, третина (або 32%) купують пляшку води, а майже п'ята частина (або 19%) беруть журнал або книгу.
Майже троє з 10 (або 28%) в очікуванні посадки запасаються їжею на винос або закусками, а п'ята частина (або 22%) намагаються закласти достатньо часу для прийому їжі перед від'їздом.
Тільки 3% опитаних заявили, що схильні купувати валюту після проходження контролю безпеки. Решта ж утримуються від цього, оскільки обмінні курси на вокзалах або в аеропортах найчастіше бувають невигідними.
"У більшості людей відпускний настрій вмикається одразу ж, щойно вони виходять за двері. Дуже легко піддатися спокусі витрачати гроші, перебуваючи далеко від дому і використовуючи іншу валюту", – пояснив глава відділу фінансових послуг в Tesco Bank Іен Доначі.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристів застерегли від поширеної помилки під час бронювання готелів, яка може коштувати їм чималих грошей.
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.