Ілюстрація REUTERS

Уряд Франції з 2020 року має намір підвищити екологічний збір на авіаквитки. Залежно від типу квитка він становитиме від 1,5 до 18 євро, повідомила міністр у справах транспорту Елізабет Борн.

Читайте такожІнший Париж: цілком реальна туристична подорож, а не «мрія усього життя»

У разі підвищення збору він пошириться на всі рейси, що виконуються з аеропортів Франції, за винятком перельотів на острів Корсика і французькі заморські території, повідомляє "Німецька хвиля".

Збір на квитки економ-класу всередині Франції та в межах Європи становитиме 1,5 євро, за межі Європи - 3 євро. Під час покупки квитка в бізнес-клас збір на внутрішньофранцузькі й внутрішньоєвропейські перельоти становитиме 9 євро, на інші континенти - 18 євро. У Парижі розраховують, що новий збір щорічно приноситиме французькій казні близько 182 мільйонів євро. Ці гроші планують інвестувати в "екологічно сприятливу" інфраструктуру, в першу чергу в залізницю. Введення податку було схвалено спеціальною екологічною радою, яку очолює президент Франції Емманюель Макрон.

Міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Німеччини Свен Шульце у березні 2019 року виступила за введення екологічного збору на авіаквитки на території ЄС. На зустрічі голів природоохоронних відомств країн-членів ЄС Шульце заявила, що більше не повинно бути так, що "квиток на потяг коштує дорожче за авіаквиток на одному і тому ж маршруті".

Федеральне агентство з охорони навколишнього середовища Німеччини протягом декількох років закликає до скасування непрямих субсидій на авіаперевезення. Крім того, міжнародні рейси звільняються від ПДВ. Залізнична компанія Deutsche Bahn критикує відсутність податку на гас.

В інших європейських країнах також пропонують ввести екологічні збори. Зокрема, такі плани озвучили уряди Бельгії та Нідерландів. Запровадження екологічного збору обговорювалося також парламентом Швейцарії, але депутати відхилили цю пропозицію.