Дмитро Комаров / фото прес-служби 1+1

Мандрівник-телеведучий Дмитро Комаров під час своєї китайської експедиції 2019 року зумів знайти та записати інтерв'ю з останніми власницями «ніжок-лотосів». Сьогодні це 80-річні жінки зі стопами розміром з 7-9 сантиметрів, які у дитинстві пройшли болісний обряд бинтування ніг.

Читайте такожДмитро Комаров: Рахів – центр Європи, водоспад Шипіт, Драгобрат, Денеші... В Україні безліч місць, які можна зробити надприбутковими

Про особливі зйомки та свої враження від спілкування з героїнями нового випуску Дмитро Комаров розповів у студії «Сніданку з 1+1», йдеться в повідомленні прес-служби «1+1».

Нагадаємо, ніжки-лотоси - древній еталон краси китайських жінок. Протягом багатьох віків у Піднебесній вважалося, що тільки дівчина з маленькою ногою може успішно вийти заміж. Тому з самого дитинства дівчатам бинтували ноги, щоб зупинити їх ріст. 

«Традиція бинтування зародилася після того, коли імператор побачив, як гарно танцює одна з його наложниць, у якої були дуже маленькі ніжки. І він сказав, що під кожним її кроком на землі з'являються лотоси. Так Вінік ідеал краси-ніжка розміром з 7 сантиметрів», - розповів Дмитро Комаров під час ефіру.

У Китаї жінки з ногами-лотосами носили особливе взуття-традиційні туфлі-лотоси. Щоб продемонструвати, наскільки вони були маленькими, ведучий «Світу навиворіт» приніс з собою пару таких туфель, та навіть спробував приміряти їх на ногу Людмили Барбір.

«Найстрашніше те, що «ноги-лотоси» - це непоодиноке явище. Абсолютно у всьому Китаї близько тисячі років так страждали всі жінки. Якщо ти дівчина, тобі ламають пальці, тому що стандарти краси того часу говорили, що ти не вийдеш заміж», - поділився шокуючими враженнями ведучий.

Дмитро Комаров у Китаї / фото прес-служби 1+1

У Китаї команді «Світу навиворіт» вдалося поспілкуватися з жінками, які пройшли через жахливі муки, щоб зменшити свою ногу до таких розмірів. Вони розкажуть Дмитру Комарову, що відчували у дитинстві під час цього обряду, а також ексклюзивно покажуть, як без зв'язків і туфлів виглядає їх нога, яка тисячоліттями вважалася еталоном краси в Китаї.

Крім того, у новій серії Дмитро Комаров перевірить на собі традиційний китайський ритуал та сам спробує походити з забинтованими ногами. 

Новий випуск тревел-шоу «Світ навиворіт» вийде в ефір сьогодні, 16 вересня, о 22:45 на телеканалі «1+1». 

Попередні випуски програми "Світ навиворіт" про Китай:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.