Очолило рейтинг шведське місто Гетеборг.
У нещодавній доповіді ООН людство попередили про "червону тривогу", мовляв, деякі наслідки зміни клімату будуть "катастрофічними для цивілізації", якщо не вжити термінових заходів. І поки одні країни та міста вперто ігнорують попередження вчених, інші роблять свій внесок у подолання кризи.
Свіжий Глобальний індекс сталості напрямків (The Global Destination Sustainability Index) визначив міста світу, які вже зараз прагнуть до сталого майбутнього з низьким рівнем викидів вуглецю в атмосферу. Під час складання рейтингу враховували такі показники, як рівень переробки відходів, рівень забруднення повітря, кількість велосипедних доріжок, екологічність громадського транспорту та навіть відсоток номерів у готелях, сертифікованих як екологічно чисті.
Очолило рейтинг шведське місто Гетеборг, яке вже визнавалося найекологічнішим містом світу щороку з 2016 по 2021 роки. Наприклад, місто створює найкращі умови для власників електротранспорту, а практично весь громадський транспорт у Гетеборзі курсує на відновлюваних джерелах енергії. Також у місті активно борються з використанням одноразового посуду та пластику.
При цьому аналітики відзначили домінування скандинавських країн у рейтингу, які найактивніше нарощували темпи сталого розвитку. Так, великий стрибок з 10-го місця на друге зробила норвезька столиця Осло завдяки поліпшенню стратегії та роботи з її реалізації. Данський Копенгаген стабільно залишається на третьому місці, а фінське місто Гельсінкі опинилося на четвертому місці, піднявшись із 12-го.
1. Гетеборг, Швеція.
2. Осло, Норвегія.
3. Копенгаген, Данія.
4. Гельсінкі, Фінляндія.
5. Берген, Норвегія.
6. Орхус, Данія.
7. Ольборг, Данія.
8. Глазго, Велика Британія.
9. Бордо, Франція.
10. Стокгольм, Швеція.
Загалом до топ-40 потрапили 17 міст Західної Європи, одне місто з Північної Америки (канадський Монреаль) і сім міст Азійсько-Тихоокеанського регіону(Сінгапур, південнокорейський Гоян, тайські Сонгкхла і Бангкок, а також австралійські Мельбурн, Сідней і Брісбен).
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам дали кілька корисних порад, як подорожувати екологічно – це може кожен, якщо взяти собі за правило кілька простих речей.
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.