этот материал доступен на русском

Причетні до вбивства журналістів в ЦАР "вагнерівці" брали участь в агресії на Донбасі – СБУ

13:45, 11 січня 2019
Війна
876 0
Ілюстрація / фото rossaprimavera.ru

Керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов заявив, що більшість ймовірних причетних до вбивства трьох російських журналістів в Центральноафриканській республіці найманців ПВК «Вагнера» брали участь в бойових діях в складі незаконних збройних формувань на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте такожПВК "Вагнера" на 10% складається з українців - СБУ

За словами Гуськова, СБУ не займається розслідуванням вбивства російських журналістів, проте ще в жовтні 2017 року голова спецслужби Василь Грицак звернувся до громадськості і дав обіцянку інформувати про злочини позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК «Вагнера» не тільки в Україні, але й в інших країнах.

«В процесі документування злочинів ми отримали інформацію, яка свідчить, що ці найманці сьогодні вбивають не тільки в Україні та Сирії, а й в інших країнах світу», - зауважив Гуськов.

«В рамках цієї роботи нами була отримана інформація про конкретних осіб (до речі, більшість з яких брала участь у бойових діях на сході України в складі незаконних збройних формувань), яка свідчила про те, що вони можуть бути причетними до вбивства російських журналістів в (Центральноафриканській республіці – УНІАН)», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня Служба безпеки України заявила про встановлення 10 найманців ПВК «Вагнера», які можуть бути причетними до вбивства трьох російських журналістів в ЦАР.

За наявними даними СБУ, найманці ПВК «Вагнера» були спрямовані до ЦАР керівництвом ГУ ГШ ЗС РФ ще на початку 2018 року. Структурою прикриття терористів є комерційна фірма, афілійована з усе тим же «кухарем», а за сумісництвом російським бізнесменом Пригожином – ТОВ «М-Фінанс» (м. Санкт-Петербург, основні напрямки діяльності: видобування дорогоцінного каміння, діяльність приватних охоронних служб). При цьому встановлено, що доставка в Африку частини найманців здійснювалася безпосередньо приватним літаком Пригожина.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter