Серед учасників боїв за Іловайськ були добровольці віком 16 – 20 років / Скріншот

Начальник Генерального штабу України Руслан Хомчак розповів, що в серпні 2014 року виходив разом з добровольцями з Іловайського котла і теж міг загинути.

Про це він повідомив під час спілкування з журналістами, яке транслював телеканал «112 Україна».

«Я шкодую про одне: що під час виходу з Іловайська загинуло стільки людей. Я теж міг загинути. Щоб про мене чорного не говорили, я виходив разом з тими людьми, з тими бійцями добровольчих батальйонів», - сказав він.

Відео дня

Читайте також"Боротьба з показухою у ЗСУ": новий глава Генштабу озвучив основні завдання

«Якщо Бог зберіг мені життя, то я повинен присвятити життя тому, щоб змінити в армії все можливе, щоб люди не гинули», - додав Хомчак.

Начальник Генштабу підкреслив, що йому не соромно дивитися в очі батькам бійців, загиблих у Іловайському котлі.

«Нікого не зрадили, і я був до останнього разом з ними. Хоча я там не повинен був бути. Згідно з всіма військовими канонами - мій штаб повинен бути дуже далеко. Але принцип тієї війни був такий: якщо генерал є, то солдат воює. Як тільки генерал йде, то солдати біжать 200 кілометрів перед ним», - додав він.

Також Хомчак закликав журналістів дочекатися закінчення розслідування прокуратури.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу - головнокомандуючого Збройними силами України і призначив замість нього Руслана Хомчака.