Понеділок,
27 лютого 2017

Наші спільноти

Українська розвідка ідентифікувала ще 4 російських офіцерів, які керують бойовиками на Донбасі

Українська розвідка встановила ще чотирьох офіцерів Збройних сил Російської Федерації, які беруть участь у військових діях на стороні бойовиків так званих «ЛНР/ДНР» на сході України.

REUTERS
REUTERS

Як повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, встановлено, що на посаді “начальника штабу-заступника командира 1 мотострілкового батальйону 3 окремої мотострілкової бригади (Горлівка, Україна) 1 АК (Донецьк, Україна) Центру територіальних військ (Новочеркаськ, Росія) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ЗС РФ” перебуває майор ЗС РФ Іскуженов Руслан Тулігенович, в Україні використовує документи прикриття на прізвище Успанов. Відомо, що Іскуженов народився 12.01.1984 року у с.Пальцівка Тавричеського району Омської обл., навчався у Омському кадетському корпусі, а у 2007 році закінчив Новосибірське вище військове командне училище.

«Для виконання злочинних наказів військово-політичного керівництва Росії на тимчасово окупованих територіях сходу України майор Іскуженов відряджений відповідно до наказу міністра оборони РФ від 22. січня 2015 року №0019 з посади командира мотострілецького батальйону 18 окремої мотострілецької бригади (ст.Калинівська, с.Ханкала, м.Грозний, Чечня, Росія ) 58 армії (Владикавказ) Південного ВО ЗС РФ. З моменту закінчення Новосибірського ВВКУ, офіцер ЗС РФ Іскуженов Р.Т. проходив службу на посадах командира мотострілецького взводу, мотострілецької роти, начальника штабу та командира мотострілецького батальйону у 18 окремій мотострілецькій бригаді», - йдеться у повідомленні.

Розвідка назвала імена російських офіцерів, які перевозили зброю з окупованого Донбасу до РФ

В ГУ розвідки звертають особливу увагу на те, що 18 окрема мотострілецька бригада 58 армії Південного ВО ЗС РФ є бойовим з’єднанням, що регулярно залучається до т.зв. контртерористичної операції у Чечні та Дагестані, налічує 3990 чоловік особового складу та має у своєму складі окремий батальйон спеціального призначення.

Офіцери та особовий склад цього з’єднання з 2014 року регулярно залучаються до бойових дій на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Українська розвідка встановила чергового кадрового офіцера ЗС РФ, який до відрядження в Україну також проходив службу в 18 окремій мотострілецькій бригаді (ст.Калинівська, с.Ханкала, м.Грозний, Чечня, Росія ) 58 армії (Владикавказ) Південного ВО ЗС РФ. Це підполковник ЗС РФ Канаплянік Костянтин Андрійович. Для виконання злочинних наказів військово-політичного керівництва Росії на тимчасово окупованих територіях сходу України підполковник Канаплянік відряджений відповідно до наказу міністра оборони РФ від 22 лютого 2015 року №0049 з посади заступника командира з повітрянодесантної підготовки окремого батальйону спеціального призначення.

За даними розвідки на даний час він перебуває на посаді командира окремого розвідувального батальйону (Донецьк, Україна) 1 АК (Донецьк, Україна ) Центру територіальних військ (Новочеркаськ, Росія) Південного (Ростов-на-Дону) ВО ЗС РФ. На відміну від більшості офіцерів російської армії, підполковник Канаплянік намагався уникнути відрядження в Україну, у т.ч. подавав судовий позов.

На Донбасі бойовики мають намір доукомплектувати свої підрозділи за рахунок ув'язнених - розвідка

«Відповідно до матеріалів засідання Грозненського гарнізонного військового суду від 24 червня 2015 року Канаплянік оскаржував законність переведення його на посаду старшого офіцера 2 управління (резервних формувань мотострілецьких військ) 12 командування резерву (з вересня 2015 року - Центр територіальних військ, Новочеркаськ) Південного ВО ЗС РФ для подальшого відрядження в Україну», - сказано у повідомленні.

Зазначається, що головуючий суддя Грозненського гарнізонного військового суду С.Ярош відмовив у задоволенні позову, що змусило кадрового російського офіцера під загрозою кримінальної відповідальності за невиконання наказу командування погодитись з відрядженням, виконати злочинний наказ воєнно-політичного керівництва Росії та взяти участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Відповідно до норм українського законодавства, зауважили в ГУР Міноборони України, обставини за яких підполковник Канаплянік був змушений виконувати злочинні накази військово-політичного керівництва РФ будуть враховані як пом’якшувальні під час розгляду його справи в якості військового злочинця.

«З огляду на систематичне оприлюднення у світових ЗМІ інформації ГУР МО України щодо участі кадрових російських військовослужбовців у збройній агресії Росії на тимчасово окупованих територіях сходу України та з метою зниження ризиків масової непокори й ухилення від відряджень на Донбас, російське військове командування всіляко заохочує своїх генералів та офіцерів, у т.ч. шляхом просування по службі та присвоєння чергового військового звання», - наголосили в управлінні розвідки.

За їхніми даними, генерал-майор ЗС РФ С.Кузовлєв, який у період осінь 2014 року – весна 2015 командував 2 АК (Луганськ) ЗС РФ, призначений на вищу посаду командувача 20 армії (Воронеж) Західного ВО ЗС РФ. Генерал-майор О.Цеков, який у період з осені 2014 до весни 2015 років командував 2-ю окремою мотострілецькою бригадою (Луганськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ, призначений на вищу посаду командира 4 танкової дивізії 1 танкової армії (Баковка\Одінцово, Московська обл.) Західного ВО ЗС РФ. Чергове звання “генерал-майор” він отримав 21 лютого 2015 року за участь у збройній агресії Росії на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

РФ відреагувала на повідомлення української розвідки про 38 знищених російських військових на Донбасі

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Війна

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку