Україна пропонує розводити війська на Донбасі за "секторальним" принципом - Зеленський

Відповідно до цього принципу, лінія розмежування розбивається на сектори, здійснюється поступове розведення сил і засобів. Перехід від одного сектора до наступного можливий лише після того, як місія ОБСЄ верифікує, що у секторі відсутні будь-які незаконні збройні формування, війська та техніка.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна пропонує розводити війська на Донбасі за "секторальним" принципом.

Читайте такожВогонь на Донбасі не вщух, але діалог ми будемо вести з мирним населенням - президент

Про це він сказав під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, яка транслюється на сайті заходу.

"Серед іншого, лідери "нормандського формату" домовились узгодити три додаткові ділянки розведення сил і засобів, яке має відбутись до кінця березня 2020 року. Наразі нашою стороною запропоновано і майже погоджено одну ділянку. Ми в процесі", - нагадав президент.

Також Зеленський повідомив про ініціативу української сторони щодо розведення за так званим "секторальним" принципом.

"Відповідно до нього, лінія розмежування розбивається на сектори, здійснюється поступове розведення сил і засобів. Перехід від одного сектора до наступного можливий лише після того, як СММ ОБСЄ верифікує, що у секторі відсутні будь-які незаконні збройні формування, озброєні війська та військова техніка", - сказав він.

Зеленський зауважив, що вже найближчим часом українська сторона детально поінформує учасників "нормандського формату" про зміст цієї ініціативи.

Як повідомляв УНІАН, розведення сил української армії та окупаційних військ в районі Станиці Луганської відбулось у червні 2019 року, поблизу Золотого - наприкінці жовтня, в районі Богданівки та Петрівського – у листопаді.

Лідери країн "нормандського формату" під час зустрічі 9 грудня 2019 року в Парижі підтримали домовленість в рамках Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів ще у трьох місцях. Попередньо узгоджено, що розведення має відбутись до кінця березня 2020 року.

12 лютого учасники Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі практично погодили, що однією з трьох нових ділянок для розведення стане район біля населеного пункту Гнутове у Донецькій області.