Ілюстрація REUTERS

Президент України Володимир Зеленський заявив, що майже за два місяці після досягнення домовленості про перемир’я на Донбасі зафіксовано понад 400 обстрілів українських позицій.

Читайте такожСитуація на Донбасі: бойовики накрили мінометним вогнем, постраждав український військовий

Про це він сказав під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, яка транслюється на сайті заходу.

Він зазначив, що лідери країн "нормандського формату" під час саміту в Парижі підтвердили відданість всеосяжному припиненню вогню, а учасники Тристоронньої контактної групи 18 грудня 2019 року схвалили відповідну заяву.

"Але повну "тишу" так поки що і не вдалося забезпечити. Майже за два місяці зафіксовано понад 400 обстрілів українських позицій, внаслідок яких продовжують гинути українські люди, українські військові", - наголосив Зеленський.

"Потрібні дієві механізми, за яким припинення вогню відбудеться не на словах, а в реальному житті", - додав президент.

Також президент виключив можливість прямого діалогу української влади з представниками окупаційних адміністрацій.

"Нас переконують, що таким дієвим механізмом є прямий діалог з так званою "місцевою владою" в ОРДЛО. Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій. Але не з тими, хто не визнаний з точки зору міжнародного права, а отже, не може представляти місцеве населення України", - заявив Зеленський.

Він зазначив, що багато разів спілкувався зі звичайними людьми, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

"Але об'єктивно, голос Донбасу - це не лише їхня думка. Це ще, щонайменше, 1,5 мільйона донеччан та луганчан, які були змушені залишити свої будинки. Саме тому ми ініціювали створення громадської діалогової платформи "Мир Донбасу", до якої вони мають бути залучені. Вони мають бути залучені до консультацій на "Мінському майданчику" й активно брати участь в обговоренні свого майбутнього у складі єдиної України", - підкреслив голова Української держави.