В ОБСЄ розповіли, як живуть городяни, що залишилися в окупованому Дебальцевому

Про пряму гуманітарну кризу говорити не можна.

Про це розповів заступник Спеціально моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хаг, передає Deutche Welle.

Читайте такожВперше за час затишшя бойовики обстріляли міські квартали Попасної – Тука

"Ми побачили місто, все ще сильно зруйноване після конфлікту в минулому році. Також ми помітили, що багато жителів покинули його, вулиці досить порожні. Місто сильно мілітаризоване. Ми розмовляли з мешканцями, багато хто з них, як і раніше, травмовані після сильних боїв в оточеному місті, але у людей є доступ до води, різні об'єкти міської інфраструктури введені в дію, наприклад, повністю відновлено залізничний вокзал. Не можна говорити про пряму гуманітарну кризу", - зазначив Олександр Хаг, коментуючи нещодавній візит спостерігачів у Дебальцеве.

У той же час, за його словами, в Дебальцевому, як і в інших населених пунктах уздовж лінії розмежування, спостерігається брак певних медикаментів у лікарнях, а також брак чистої питної води.

Читайте такожУ Донецьку українська розвідка зафіксувала колонну з 20 танків бойовиків

"Магазини, які змогли відвідати спостерігачі СММ, забезпечені продуктами, але у Дебальцевому та в інших населених пунктах є дефіцит певних товарів. Крім медикаментів, це деякі види продуктів, наприклад дитяче харчування", - додав представник ОБСЄ.

До недавнього часу міжнародні гуманітарні організації не мали можливості розподіляти там необхідну допомогу.

"СММ намагається організувати діалог, щоб ті, хто здійснюють контроль, дозволили розподіл такої допомоги", - підсумував Олександр Хаг.

Відзначимо, раніше в ОБСЄ заявили про "надзвичайну крихкість" перемир'я на Донбасі.