Вистачить із десяток ЗРК: експерт розповів, як захистити Одесу від нальотів дронів-камікадзе

Окупанти спеціально запускають безпілотники-вбивці над житловими будинками і між багатоповерхівками, тому збити їх у місті вкрай важко.

Військовий оглядач Олександр Коваленко проаналізував, як російські терористи атакують Одесу дронами-камікадзе, та зазначив, що для захисту від них потрібно до десятка зенітно-ракетних комплексів і майданчики на узбережжі Чорного моря.

Як зазначає експерт, у ніч на 17 березня окупанти здійснили черговий наліт Shahed-131/136 у кількості 16 одиниць, з яких 14 збито. Запуск здійснювався з мису Чауда тимчасово окупованого Криму і практично всі безпілотники були спрямовані на Одесу. При цьому терористи під час таких нальотів продовжують тактику прикриття міською забудовою.

Зокрема, вони прокладають маршрут таким чином, щоб під час прольоту самої Одеси, безпілотники проходили над житловою забудовою, багатоповерховими кварталами.

За словами аналітика, вибір таких маршрутів ускладнює процес перехоплення мобільними групами, як складністю маневрування між багатоповерхівками, так і використанням окупантами житлової забудови як прикриття.

"Висотна забудова біля берегової лінії, у низці районів, так само ускладнює процес перехоплення і спрощує окупантам входження і проліт над містом. Особливо з урахуванням того, що підлітають вони до міста на наднизьких висотах і тільки біля берегової лінії набирають висоту, для подолання схилів. Тобто, на перехоплення їх у цей момент є обмежений час, з чим можуть впоратися над морем тільки ЗРК", - пояснює Коваленко.

Цей факт, як акцентує експерт, вказує на необхідність формування в Одесі умов для знищення Shahed-131/136 ще на підльоті до самого міста - над Чорним морем. Потрібно створити вздовж берегової лінії, протяжність якої близько 30 км, ділянки для розміщення мобільних зенітно-ракетних комплексів малого радіусу дії.

На думку Коваленка, це можна зробити за допомогою таких систем, як L3Harris VAMPIRE (найбільш економічний варіант) - від 6 до 10 одиниць уздовж узбережжя.

"ЗРК Crotale - менш економічний варіант, але дає змогу 3-6 установками повністю охопити і перекрити узбережжя. FV4333 Stormer HVM аналогічно ЗРК Crotale", - додав Коваленко.

При цьому він зазначає, що такий захист дуже необхідний Одесі - місту, яке під час різних воєн завжди страждало через море - ворог використовує акваторію у своїх інтересах. Коваленко акцентує: хоча для такого проєкту потрібно не так багато ракетних комплексів, його реалізація навряд чи здійсниться.

"Хіба що до нас із ночівлею приїде прем'єр-міністр Великої Британії або президент Франції. Поки на собі не відчуєш, що таке наліт дронів-камікадзе - не поворухнешся з допомогою. Шість-десять L3Harris VAMPIRE..., три-шість ЗРК Crotale/FV4333 Stormer HVM... І прориви в місто з моря скоротяться на порядок", - наголошує експерт.

Дронові удари по Одесі.

У ніч на 17 березня терористичні війська знову здійснили масовану дронову атаку по Одещині. 13 "Shahed-131/136" збито на Одещині, ще один на підльоті, на Миколаївщині.

В Одеському районі пошкоджено два законсервованих агропідприємства - спалахнули пожежі, зруйновано будівлі промислового підприємства.

2 березня російська армія запустила по Одесі ударні дрони, один із яких влучив у житловий багатоповерховий будинок. Загинули 12 осіб, з яких п'ятеро - діти.

Вас також можуть зацікавити новини: