Українські війська можуть відступити з Курської області, щоб уникнути оточення, - Politico

Українські солдати ризикують опинитися в оточенні ворога, якщо командири приймуть рішення занадто пізно.

Українські війська в Курській області продовжують утримувати більшу частину захопленої території. Проте вони регулярно зазнають запеклих атак унаслідок російського контрнаступу, через що командирам доведеться зробити складний вибір - продовжувати боротьбу або відступити, пише Politico.

Зазначається, що українські війська ризикують опинитися в оточенні ворога, якщо командири приймуть рішення занадто пізно.

"Українське командування має зробити вибір. Піти з Курської області, завершивши операцію і зберігши сили, або триматися, ризикуючи втратити все", - розповів журалістам військовий аналітик Ян Матвєєв.

За його словами, ситуація на полі бою в останні дні стала набагато складнішою.

"Єдина реальна причина утримувати плацдарм у Курській області - використовувати його як козир у майбутніх переговорах. Однак втрата значної кількості досвідчених військ і сучасної техніки під час тривалої оборони може серйозно послабити військовий потенціал України в інших регіонах", - сказав Матвєєв.

У виданні підкреслили, що Курська операція, яку ЗСУ розпочали в серпні 2024 року, застала російського диктатора Володимира Путіна і його генералів зненацька. Також ця подія дозволила Україні уповільнити просування росіян на своїй території.

У виданні вважають, що президент України Володимир Зеленський і Генштаб ЗСУ від самого початку не задумували наступ у Курській області як спосіб переломити хід конфлікту. Замість цього Курська операція мала стати моральним стимулом для втомлених від війни українців, а також козирем у подальших мирних переговорах.

У виданні нагадали, що на Курщині воюють елітні українські підрозділи, включно з 95-ю десантно-штурмовою бригадою, 115-ю механізованою бригадою і 8-м окремим полком спеціального призначення. Вони намагаються утримати свої позиції перед обличчям наростаючого контрнаступу з боку окупантів.

Український солдат Артем Карякін на своїй сторінці у Facebook поділився, що Росія перекинула в Курську область кілька своїх найкращих екіпажів FPV-дронів. За його словами, ворогу вдається серйозно ускладнювати логістику і простір для маневру ЗСУ.

"З кінця 2024 року Росія різко активізувала використання FPV-безпілотників на різних частотах, по оптоволоконному зв'язку і з фіксованими крилами. Їхня головна мета - порушити нашу логістику... Наші сили відчувають труднощі з доставкою боєприпасів і провізії. Евакуація поранених перетворилася на небезпечний і тривалий процес. Деяким солдатам доводиться пересуватися пішки, тому що транспорт не може проїхати", - написав він.

У виданні додали, що в цей самий час російські сухопутні війська разом із союзними північнокорейськими військами наступають на трьох фронтах, намагаючись оточити українських солдатів і захопити контроль над стратегічною дорогою в Сумську область.

Також журналісти зазначили, що за даними інтерактивної онлайн-карти бойових дій DeepStateMap, територія, контрольована Україною, значно скоротилася та ризикує зменшитися до менш ніж 100 квадратних кілометрів, а її найвужча точка становить лише десяток кілометрів завширшки.

"Спочатку це була досить велика територія. Зараз у нас більш-менш достатня кількість військ для її оборони. Якщо логістика стане неспроможною, тоді нам потрібно буде відступити. Однозначно", - розповів журналістам військовий аналітик Микола Бєлєсков.

Ситуація в Курській області - що відомо

Раніше моніторинговий проєкт DeepState повідомив, що росіяни накопичуються в селі Новеньке на Сумщині поруч із курським плацдармом ЗСУ. Війська РФ переважають кількісно, а також мають перевагу в БПЛА.

Крім того, ЗМІ писали, що росіяни прорвали українську оборону в районі Суджі. Наразі ЗСУ намагаються стабілізувати ситуацію.

Вас також можуть зацікавити новини: