В Міноборони роз’яснили, чи можуть заброньованих направити на ВЛК

Наявність бронювання або відстрочки не передбачає направлення на проходження ВЛК, але існують винятки.

Передбачено лише три винятки, коли заброньовані військовозобов’язані громадяни можуть бути направлені на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони у Telegram. "Військовозобов’язані з чинною відстрочкою від призову або бронюванням не направляються на проходження медичного огляду військово лікарською комісією", - йдеться у повідомленні. 

Зокрема, це визначено порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який регулюється постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 року № 560. 

Водночас, є випадки з винятками, коли військовозобов’язані з чинною відстрочкою від призову або бронюванням: 

  • приймаються на військову службу за контрактом; 
  • були визнані обмежено придатними та не проходили повторний медичний огляд (за винятком осіб з інвалідністю, визнаних у встановленому порядку); 
  • самостійно виявили бажання пройти медичний огляд.

Проходження ВЛК 

З 1 квітня 2025 року в Україні запрацював електронний кабінет ВЛК. Висновки про непридатність або навпаки оформляють тільки в цифровому форматі. Це дає можливість громадянам не ходити до ТЦК. Інформація одразу надсилатиметься в електронному вигляді до реєстру "Оберіг".

Вас також можуть зацікавити новини: