Поступки, які пропонують Кремлю США для укладення мирної угоди, лише підштовхують Путіна до подальшої війни, каже Гербст.
Війна закінчиться аж тоді, коли Кремль усвідомить, що захопити і перемогти Україну неможливо. Таку думку підтримали троє західних експертів: історикиня та лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум, євродепутат Міхаель Ґалер та колишній посол США в Україні Джон Гербст. Про це пише Радіо Свобода.
"Я не думаю, що війна наближається до завершення. Я думаю, що для закінчення війни знадобиться багато часу", – цитує видання Гербста.
На думку експосла, російський диктатор Володимир Путін досі прагне захопити велику територію України, а поступки, які пропонує Кремлю адміністрація США для укладення мирної угоди, лише підштовхують Путіна до подальшої війни.
"Адміністрація Трампа запропонувала йому поступки для укладення миру, але це лише розпалює апетит Путіна до завоювання більшої частини України", – сказав Гербст.
Як зауважила історикиня та журналістка Епплбаум, війна закінчиться тоді, коли росіяни зрозуміють, що вони не можуть перемогти і що Україна не стане частиною російської імперії.
А на думку депутата Європарламенту Міхаеля Ґалера, Путін має усвідомити, що не може виграти війну, і необхідно дати йому чіткий сигнал про це.
"У кращому випадку він повинен отримати це повідомлення від усіх нас, в тому числі і від США. Наразі, на жаль, це не так", – констатував євродепутат від Німеччини.
Як повідомляв раніше УНІАН, на думку начальника відділення рекрутингу 28 ОМБр Дениса Швидкого, війна точно триватиме ще 2 роки, і не треба розраховувати на швидке її закінчення. "Я вважаю, що війна буде стільки (ще два роки, - УНІАН) тривати... Нам треба до цього готуватися", - сказав Швидкий.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов пояснив, чи може війна в Україні закінчитися до кінця 2026 року. За його словами, щоб це сталося, має співпасти багато факторів, зокрема посилення санкцій проти РФ, збільшення оборонної та економічної допомоги для України, здатність українських Сил оборони стримувати і відкидати ворога, можливості української дипломатії.
Також генерал-лейтенант США у відставці Бен Годжес нещодавно припускав, що Росія буде вести бойові дії в Україні ще рік або півтора. На його думку, інтенсивність бойових дій на фронті буде залежати від тиску США не тільки на Москву, а й на Київ. Годжес не виключив, що президент США Трамп буде підштовхувати обидві сторони до переговорів.