У РФ виступили з новими звинуваченнями до України щодо Криму / фото УНІАН

У Раді безпеки Росії заявили про загрозу терактів в окупованому Криму, звинувативши в цьому Україну, США і низку країн Європейського Союзу.

Як пише російський "Інтерфакс", з відповідними звинуваченнями виступив секретар Радбезу РФ Микола Патрушев під час відвідування окупованого Севастополя. 

"На території Кримського півострова зберігаються передумови виникнення загроз національній безпеці, обумовлені можливим ускладненням міжнаціональної, міжконфесійної обстановки і ймовірністю здійснення терактів", - заявив він.

Читайте такожРФ додатково направила в Крим до 25 тисяч військових - місія США в ОБСЄ

Причинами цього російський чиновник назвав "деструктивну діяльність США, контрольованих ними (країн) блоку НАТО, ряду держав Євросоюзу, України".

Стягування Росією військ до кордону з Україною

  • 30 березня головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще стягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами та снайперськими парами, проводять тренування особового складу із задіянням інструкторів Збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають у готовності до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, у населених пунктах на окупованій території України.
  • Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають в окупований Крим по Кримському мосту.
  • Командування збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • США зажадали від Росії пояснень через стягування своїх військ до кордону з Україною, а також попередили Росію про реакцію у разі агресії щодо України.
  • 8 квітня Хомчак заявив, що ситуація контролюється, а українські військові готові реагувати як на загострення ситуації на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, так і вздовж усього українсько-російського кордону.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram