Українські бійці вистежили і вразили цінну станцію зв'язку росіян / скріншот

Російські радіорелейні станції зв'язку Р-416ГМ "Граніт-М", одну з яких днями вистежили і уразили дроном "новітньої розробки" українські бійці, є дорогим і цінним ресурсом, пише Forbes.

"На відміну від багатьох західних армій, російська армія не завжди може розраховувати на доступ до супутників далекого зв'язку. Таким чином, росіяни здебільшого покладаються на альтернативу супутниковому радіо: наземні радіостанції, які відбивають сигнали від тропосфери... Мережа російських тропосферних радіостанцій залежить від спеціальних ретрансляторів, які приймають і ретранслюють слабкі сигнали, що виходять із тропосфери. Ці радіорелейні апарати є дорогим і цінним ресурсом", - йдеться в публікації.

Вказується, що знищення однієї Р-416ГМ із багатьох десятків аналогічних машин, які росіяни розмістили на всій лінії фронту, не призведе до суттєвого порушення російських комунікацій.

"Але якщо українцям вдасться знайти і знищити більше радіорелейних машин - старі Р-142 і нові Р-419Л1 на додаток до Р-416ГМ - вони можуть почати оглушати і збивати з пантелику деякі бойові одиниці, відсікаючи їх від верхівки", - наголошується в статті.

Також повідомляється, що Сили спеціальних операцій ЗСУ вистежили і вразили станцію Р-416ГМ в околицях Крем'яного на півдні Росії, недалеко від кордону.

"Як українці знайшли Р-416ГМ, неясно. Кваліфікований і терплячий екіпаж дрона, можливо, ідентифікував його за незліченними годинами записів спостереження. Також можливо, що українська розвідка виявила російські радіопередачі і відстежила їх до ретранслятора... Можливо, екіпаж Р-416ГМ видав себе через явну лінь або некомпетентність, зробивши його легкою мішенню для ударного дрона", - пише Forbes.

Нагадаємо, як повідомляв УНІАН, днями бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ уразили станцію зв'язку російських загарбників Р-416ГМ.

Зазначалося, що зроблено це було "однією з новітніх розробок".

Вас також можуть зацікавити новини: