Будівництво залізниці на окупованому півдні: експерт розповів, як цьому протидіяти

Петро Черник вважає, що Сили оборони будуть завдавати регулярних ударів по російській залізниці на окупованій території України.

Росіяни будують залізницю, адже розуміють, що Кримський міст буде знищено. Про це в ефірі телемарафону заявив військовий експерт, полковник в запасі Петро Черник. 

"У них є усвідомлення, що Кримський міст піде під воду. Питання лише в тому, коли це станеться. Ми розуміємо, що та залізнична дорога, яка є на тому мості – вона єдина (що з'єднує Крим з Росією – УНІАН). І якщо вона піде під воду – буде дуже важко для РФ. Розуміємо, що ремонтувати міст з барж – це одне. А ремонтувати залізницю суходолом – це зовсім інше", – пояснив Черник.

Експерт також додав, що хоч протяжність цієї залізниці й сягає 500 кілометрів – РФ має потужності та мотивації її збудувати якнайшвидше. 

"Варто розуміти, що вантажівками до Криму не довозишся всіх необхідних припасів. Скажімо, залізничний 50-тонний вагон бере в межах до 500 155-мм снарядів, тоді як вантажівка лише до 60", – сказав Черник.

На запитання – як Сили оборони зможуть протидіяти залізниці, яку РФ будує на окупованій території України – експерт відповів, що усе вирішить кількість ударів по ній. 

"Буферна зона окупації – це 100-120 кілометрів. У Сил оборони є спеціальний боєприпас для HIMARS, який може працювати на 164 кілометри. І за принципом нескінченного нищення, тут буде дуже серйозна гра. Вони чудово усвідомлюють, що це стане законною воєнною ціллю, то ж роблять залізницю поза межами населених пунктів", – пояснив Черник.

Залізниця на окупованій території: що відомо

У листопаді 2023 року гауляйтер Запоріжжя Євген Балицький заявив про початок будівництва залізниці з Ростова через Маріуполь і Бердянськ до Криму. За його словами, будівництво нової колії дозволить убезпечити рух від обстрілів ЗСУ.

На думку воєнного експерта Євгена Дикого, таким чином росіяни готуються до того, що Сили оборони зможуть знищити Кримський міст. 

Вас також можуть зацікавити новини: