Дикий розповів про план "Б" росіян на випадок втрати Кримського мосту / скріншот

Росіяни продовжують відновлювати залізницю в районі Донецька, яка має компенсувати Кримський міст. Таким чином окупанти і розширюють свою логістику, і готують план "Б".

"План "Б" теж є, тобто вони не виключають, що ми Кримський міст все ж таки остаточно доб'ємо. Треба не забувати, що ми вже насправді дуже серйозно його пошкодили. Він стоїть, зовні виглядає, що він цілий", - сказав військовий аналітик, ветеран АТО Євген Дикий в ефірі 24 каналу.

Відео дня

Але, за словами Дикого, пропускна спроможність мосту зменшена в рази, і це відображається на логістиці ворога. Окупанти дуже обережно ним користувалися, в першу чергу його залізницею. 

"Саме великими десантними кораблями Росія певною мірою компенсувала Кримський міст... Вони їх почали ганяти в якості вантажних поромів", – пояснив він.

Проте, як наголосив експерт, і великі десантні кораблі українські оборонці успішно нищать та пошкоджують. Так, потоплено або виведено з ладу значну частину кораблів Чорноморського флоту. Тому, за його словами, росіяни розуміють, що і цей логістичний ланцюг вони можуть втратити.

"Тому план "Б" наявний, але мені здається, що він в першу чергу не про Кримський міст, а про їхнє угрупування в Донецькій і Запорізькій областях. Нинішні залізничні лінії проходять дуже близько до лінії фронту. Ми можемо їх діставати, практично будь-яку. А росіяни дуже покладаються на залізницю у своїй військовій логістиці. Це, до речі, одна з причин, чому вони намагаються наступати на Куп'янськ. Станція Куп'янськ-Вузловий - це для них дуже важливо, оскільки їм потрібна можливість якомога ближче до фронту підвозити все залізницею. Мені здається, що ця резервна залізниця, яку вони інтенсивно будують - це в першу чергу, замість тої залізниці, яку ми наразі прострілюємо. Це їм потрібна залізниця для оперативного постачання військ на півдні Донецької та Запорізької областей", – пояснив Дикий.

Коли знищать Кримський міст

Як повідомляв УНІАН, військовий експерт Олег Жданов не сумнівається, що Кримський міст у 2024 році буде "знову обвалено".

Для цього необхідно зруйнувати опору. Щоб зробити це треба величезна кількість вибухівки. Або щоб кілька морських дронів з об'ємом у 850 кг (MAGURA V5, Sea baby) одночасно врізалися в цю опору. Без неї відновлення мосту стане неможливим.

Говорячи про зброю, яка також успішно може атакувати міст, Жданов назвав ракети Storm Shadow, SCALP і ATACMS.

Колишній головнокомандувач збройними силами США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес заявляв, що знищення Кримського мосту стане приниженням для Путіна і спричинить серйозні проблеми для окупантів. 

Вас також можуть зацікавити новини: