Нові "Шахеди" майже невразливі до дії РЕБу: експерт пояснив, у чому річ

Росіяни налагодили тісну співпрацю з Китаєм та масово купують нові антени.

Росіяни модернізували антени на "Шахедах" та зробили їх більш стійкими до дії українського РЕБу. Про це у дописі на Фейсбук розповів військовий експерт із систем зв’язку і РЕБ Сергій "Флеш" Бескрестнов.

Він пише, що останнім часом почастішали повідомлення пілотів дронов-перехоплювачів про те, що "Шахеди" літають без антен CRPA. За словами експерта він чув декілька пояснень, але назвав їх "фантастичними версіями".

Він каже, що це має просте пояснення: "Росіяни прибрали CRPA антени з крила і перемістили їх всередину "Шахеда і по центру". Це, на його думку, свідчить про те, що ще під час виробництва на заводі у корпус "Шахедів" внесено зміну під "конкретні китайські антени". 

"Значить, противник впевнений у довгостроковій і стабільній роботі з Китаєм", - написав він.

Такі антени, зазначив також експерт, українські захисники не можуть "придушити існуючім РЕБ скрізь по всій країні".

Модернізація "Шахедів" - більше новин

Нагадаємо, що у Сумської області знаходили "Шахеди" з закріпленими контейнерами з протитанковими мінами. Під час атак росіяни кріпили під крила "Шахедів" по два контейнери з протитанковими мінами. Такі БПЛА лишаються вкрай небезпечними навіть після збиття. 

За оцінками ГУР, Росія планує в поточному році збільшити виробництво "Шахедів" та інших видів БПЛА. Оцінюється, що на поточний рік ворог запланував виготовити щонайменше 36 тисяч ударних безпілотників. 

Вас також можуть зацікавити новини: