Схоже, у росіян проблеми з компонентами, зазначив Валерій Романенко.
Росія наразі рідше застосовує далекобійні дрони та ракети. Авіаційний експерт Валерій Романенко припустив, що це пов’язано із західними санкціями, через які Москва отримує менше важливих компонентів.
"Санкції помалу втілюються у життя. Нарешті західні виробники якось починають дотримуватись правил, які їм забороняють постачати будь-кому, хто бажає купити, компоненти подвійного призначення. Мікропроцесори, вентильні хромовані матриці, інші досить складні радіоелектронні компоненти. Мабуть, через це у росіян є певний дефіцит далекобійних безпілотників", - сказав Романенко у телемарафоні.
При цьому есперт припустив, що у Росії не зростає виробництво ракет, адже окупанти наразі використовують балістику "дуже обережно".
"Схоже, у них є проблеми з компонентами, бо використовують одну-дві балістичні ракети, а раніше летіли десятками. Схоже на те, що нарешті радіоелектронні компоненти, які є критичними для більшості озброєнь, все ж таки отримують (у РФ - УНІАН) у меншій кількості", - сказав експерт.
Нагадаємо, раніше авіаційний експерт Валерій Романенко проаналізував створення росіянами нового ударного безпілотника "КУБ-2".
При цьому він порівняв його з російським дроном "Ланцет". За словами фахівця, ці БПЛА мають різну аеродинамічну схему, обидва мають 2 крила. Бойова частина "КУБ -2" складає 10 кг, а в останньої моделі "Ланцета" - лише 5 кг.